Olof Persson nowym dyrektorem generalnym Grupy Iveco od lipca 2024 roku

Fot. Iveco

Rada Dyrektorów Iveco Group N.V. ogłosiła, że ​​Olof Persson zastąpi Gerrita Marxa na stanowisku dyrektora generalnego Grupy Iveco. Gerrit Marx opuści Grupę by objąć stanowisko dyrektora generalnego CNH Industrial N.V. Zmiany nastąpią 1 lipca 2024 r.

Olof Persson, bo menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży. W swojej karierze  zajmował różne stanowiska w firmie ABB, a w 2004 r. został prezesem oddziału w Bombardier Transportation. W roku 2006 dołączył do Volvo Group jako prezes Volvo Aero, a 2 lata później objął takie samo stanowisko w firmie Volvo Construction Equipment. W 2011 r. został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym AB Volvo Group. W roku 2016 r. objął stanowisko starszego dyrektora operacyjnego w firmie Cerberus Operations and Advisory Company. Do zarządu Grupy Iveco dołączył w 2022 r. jako niezależny dyrektor zarządu Grupy Iveco.

Suzanne Heywood, prezes zarządu Grupy Iveco skomentowała: „W imieniu wszystkich pracowników Grupy Iveco chciałbym podziękować Gerritowi za jego energiczne i pełne sukcesów przywództwo przez ostatnie dwa i pół roku oraz życzyć mu wszelkich sukcesów na nowym stanowisku. Mamy szczęście, że Olof dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu branżowemu, wkroczy na stanowisko dyrektora generalnego i zapewni ciągłość realizacji planów, które przedstawiliśmy w marcu”.

Gerrit Marx powiedział: „Olof jest nie tylko cenionym członkiem naszego zarządu, ale także bliskim mentorem dla mnie i dla zespołu zarządzającego Grupą Iveco. Jego rozległe doświadczenie przywódcze, głęboka wiedza branżowa i zrozumienie Grupy zapewni dynamikę planom, które niedawno zaprezentowaliśmy podczas naszego Dnia Rynków Kapitałowych. Jestem bardzo dumny z osiągnięć moich kolegów z Grupy Iveco w tych ważnych i ekscytujących latach od chwili wejścia na giełdę i nie mam wątpliwości, że pod przywództwem Olofa nasza wspaniała firma będzie nadal rosła w siłę”.

Olof Persson powiedział: „Jako członek zarządu jestem pod ogromnym wrażeniem całego zespołu Grupy Iveco, który otworzył firmę na możliwości ery cyfrowej i przejście na alternatywne technologie napędowe. Jestem podekscytowany możliwością objęcia stanowiska dyrektora generalnego i zapewniam, że nadal będziemy koncentrować się na naszych interesariuszach i maksymalnie wykorzystywać nasze różnorodne i rosnące możliwości”.