Sawtrans odbiera kolejne DAF-y XG

Fot. DAF Trucks Polska

Sawtrans działa na rynku transportowym już od 25 lat, a specjalizuje się w transporcie chłodniczym. Na początku 2024 r. do floty liczącej ponad 90 pojazdów dołączyło pięć DAF-ów XG przygotowanych i dostarczonych przez oddział TB Truck&Trailer Serwis w Rzgowie pod Łodzią.

Pierwsze pojazdy nowej generacji – modele XG oraz XG+ dostarczone zostały firmie Sawtrans w 2022 r. Najnowsze przekazane modele wyposażone są w 480-konne silniki PACCAR MX-13 i dwa zbiorniki paliwa, co zapewnia im ogromny zasięg, tak istotny w transporcie długodystansowym.

Fot. DAF Trucks Polska

Co warto podkreślić, tych 5 egzemplarzy zostało bogato wyposażonych, m.in. w obrotowe, skórzane i wentylowane fotele, a także w zintegrowaną klimatyzacją postojową.

Po blisko dwóch latach eksploatacji modeli XG oraz XG+ mogę powiedzieć, że te samochody dobrze się sprawują, więc zdecydowaliśmy się kupić kolejne nowe DAF-y. Dbam o to, żeby kierowcy mieli wszystko, czego potrzebują, by pracować i wypoczywać w komfortowych warunkach. Ilość miejsca w kabinie i wygodne łóżka są szczególnie ważne, ponieważ nasi kierowcy jeżdżą w podwójnej obsadzie” – tłumaczył swój wybór Grzegorz Sawicki, właściciel firmy Sawtrans.

Grzegorz Sawicki, właściciel firmy Sawtrans (fot. DAF Trucks Polska)

Niskie i przewidywalne koszty eksploatacji zapewnia klientowi kontrakt serwisowo-obsługowy w kompleksowym wariancie Full Care” – skomentował Rafał Krause, regionalny kierownik sprzedaży pojazdów DAF w TB Truck&Trailer Serwis podczas przekazania pojazdów.

TB Truck&Trailer Serwis – autoryzowany dealer marki DAF – dostarczył kolejne egzemplarze modelu XG firmie Sawtrans z Łowicza (fot. DAF Trucks Polska)
Fot. DAF Trucks Polska 
Fot. DAF Trucks Polska