Lineage Logistics otwiera nową regionalną siedzibę w Warszawie

Otwarcie biura Lineage w Warszawie (fot. Lineage)

Lineage Logistics, to jeden z wiodących dostawców rozwiązań logistycznych w zakresie magazynowania w temperaturze kontrolowanej. 23 listopada 2023 r. otwarta została nowa siedziba Lineage na Europę Środkowo-Wschodnią.

To kolejny etap umacniania pozycji firmy w Polsce i regionie, po wcześniejszym przejęciu w 2020 roku i rebrandingu spółki Pago, polskiego dostawcy usług magazynowania, dystrybucji i logistyki transportu.

Harld Peters (fot. Lineage)

Obecnie Lineage dysponuje siecią ponad 70 obiektów łańcucha chłodniczego w 11 krajach, w tym 6 nowoczesnych mroźni składowo – dystrybucyjnych, w sąsiedztwie Poznania, Warszawy, Katowic, Gdańska, a także w Porcie Gdańsk.

Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój działań w Europie Środkowo-Wschodniej i sąsiadujących z nią regionach. To kolejny krok w dążeniu do podniesienia standardów obsługi naszych klientów w Europie i wzmocnienie naszych możliwości w łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej” – powiedział podczas otwarcia Harld Peters, prezes Lineage Europe i dodał: „Polska jest szóstym co do wielkości producentem żywności w Unii Europejskiej, a nasza sieć umożliwi klientom z tego regionu dostęp do rozwiniętego rynku z najnowocześniejszymi technologiami“.

Lineage oferuje klientom kompleksowe usługi logistyczne w zakresie ich produktów, zwiększając wydajność operacyjną zarówno w obrębie Europy, jak i poza jej granicami. Korzystając z zaawansowanych technologii chłodniczych i strategicznie położonych centrów logistycznych w ważnych portach europejskich, takich jak Hiszpania, Włochy czy Francja, Lineage usprawnia przepływ produktów spożywczych w kontrolowanych warunkach temperaturowych.

Daniel Chudzik (fot. Lineage)

Otwarcie naszego biura w Warszawie pokazuje, że Polska odgrywa dla nas kluczową rolę jako brama do Europy Środkowo-Wschodniej i ważny rynek dla ruchu produktów w Europie. Pozwala nam to lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i efektywnie łączyć ich z globalnym rynkiem” – podkreślił Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage.

Lineage, to jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujących się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej i dostawcą zintegrowanych rozwiązań logistycznych z globalną siecią ponad 400 strategicznie zlokalizowanych obiektów chłodniczych o łącznej pojemności przekraczającej 70 milionów m3 w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji.

Lineage łączy eksperckie doświadczenie w obszarze kompleksowych rozwiązań logistycznych z innowacyjną technologią. Współpracując z wiodącymi na świecie producentami żywności i napojów, Lineage dąży do podniesienia efektywności dystrybucji, wspiera zrównoważony rozwój, poprawia efektywność wykorzystania zasobów w łańcuchu dostaw i co najważniejsze, pomaga w dostarczaniu żywności na świecie. Firma Lineage, przez 3 lata z rzędu, została umieszczona na liście CNBC Disruptor 50, dwukrotnie uznana za najlepiej zarządzaną firmę w USA oraz określona numerem jeden w obszarze Data Science. Firma zajęła również 23. pozycję w rankingu Fast Company w kategorii „Najbardziej Innowacyjne Firmy Świata” oraz została wyróżniona w kategorii „Change the World”.

Biuro Lineage w Warszawie (fot. Lineage)
Biuro Lineage w Warszawie (fot. Lineage)