BĄDŹ ZMIANĄ: Iveco odświeża całą ofertę produktów i usług

Fot. Iveco

Po raz pierwszy w historii Iveco odnawia całą gamę produktów i usług, dokonując największej jak dotąd inwestycji. Najnowocześniejsza, wieloenergetyczna gama Iveco wykorzystuje różne rodzaje zasilania i uzupełniona jest szerokim portfolio usług, także w zakresie mobilności. To wynik wdrożonej przez Iveco strategii w oparciu o cztery filary: Produktywność biznesową, Zrównoważony rozwój, Doświadczenie kierowcy i Usługi łączności. Nowa identyfikacja marki oznacza początek nowego rozdziału historii Iveco.

Podczas premierowego wydarzenia w hiszpańskiej Barcelonie firma Iveco zaprezentowała klientom, dealerom, partnerom oraz przedstawicielom międzynarodowych mediów odświeżoną pełną gamę produktów i usług.

Motywem przewodnim wydarzenia było hasło „BĄDŹ ZMIANĄ” (Be The Change), którym Iveco zachęca do wspólnego dążenia do zmian mającym sprostać wyzwaniom przyszłości. Przez ostatnie cztery lata firma poświęcała energię i zasoby na podążanie drogą szybkiej ewolucji na rynku. Przez ten czas inwestowała w odświeżenie produktów w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów, przyspieszając innowacje poprzez partnerstwo z najlepszymi w klasie graczami w branży. Firma opracowała ofertę wieloenergetycznych produktów, mających zapewnić klientom zrównoważone, opłacalne i jednocześnie świetnie dopasowane do każdej potrzeby biznesowej rozwiązania.

Przyspieszyła też rozwój gamy pojazdów elektrycznych i otworzyła specjalistyczne centrum produkcyjne w niemieckim Ulm, gdzie odbywa się kompletna produkcja pierwszego elektrycznego pojazdu ciężarowego Iveco. Producent jeszcze bardziej zbliżył się do różnorodnych działalności klientów, budując 360-stopniowy ekosystem wokół ich pojazdów i wymagań, co stanowi kolejny krok naprzód w strategii serwisyzacji marki. W niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorze Iveco szybko ewoluowało do pozycji zaufanego partnera klientów, który wspiera ich we wprowadzaniu zmian i stawianiu czoła wyzwaniom.

Luca Sra (fot. Iveco)

Dążenie do zmian to praca w pełnym wymiarze, której przez ostatnie cztery lata poświęciliśmy wszystkie nasze zasoby. W 2019 r. rozpoczęliśmy nową podróż, stawiając na dogłębną ewolucję marki IVECO, koncentrując się na klientach i dostosowując ofertę do ich potrzeb. Pracowaliśmy ciężko i szybko, czując odpowiedzialność zaufania, którym obdarzyli nas klienci, a dziś otwieramy nowy rozdział naszej historii. Wprowadzając na rynek pełną gamę roku modelowego 2024 potwierdzamy, że odważnie idziemy naprzód, walczymy po stronie naszych klientów, wspierając ich sukcesy kompleksowym ekosystemem mobilności, wyborem technologii, która najlepiej odpowiada ich potrzebom w każdym segmencie, a także najszerszą ofertą usług – zarówno przez cały cykl życia pojazdu, jak i poza nim” – powiedział  Luca Sra, prezes Truck Business Unit Iveco Group.

Odświeżenie całej gamy Iveco
Po raz pierwszy w historii Iveco odnawia jednocześnie całą gamę produktów i usług, dokonując największej jak dotąd inwestycji – 1 mld euro. Opracowując swoją najnowocześniejszą gamę, firma Iveco koncentrowała się na czterech filarach: produktywności biznesowej, doświadczeniu kierowcy, zrównoważonym rozwoju i łączności.

Nowe funkcje oraz innowacje – stworzone z myślą o działalności klientów i ułatwieniu życia kierowcom oraz ich komforcie – obejmują wszystkie układy i systemy pojazdów. Ulepszenia dotyczą szerokiego spektrum, od napędu (wprowadzenie najnowocześniejszego silnika w segmencie pojazdów ciężarowych), ergonomii (zorientowanie na kierowcę, zapewnienie wrażeń i funkcji podobnych do tych znanych z samochodów osobowych), po zaawansowany interfejs HMI (Human-Machine Interface) z technologią wspierającą bezpieczną jazdę.

Dążenie Iveco do wspierania rozwoju społeczeństwa i zrównoważonej transformacji branży transportowej napędza podejście wieloenergetyczne, którego celem jest oferowanie klientom wyboru technologii najlepiej odpowiadającej wymaganiom operacyjnym i biznesowym. Kierując się zasadą, że technologia powinna dostosowywać się do zadania transportowego i spełniać jego cele, firma Iveco opracowała elektryczne wersje lekkich i ciężkich pojazdów, jednocześnie nadal ulepszając pojazdy napędzane silnikami wewnętrznego spalania, w tym zasilane gazem ziemnym z myślą o ograniczeniu ich wpływu na środowisko.

Wszechstronna oferta usług Iveco Services
Iveco uzupełnia ofertę pojazdów o szybko rozwijający się ekosystem rozwiązań – Iveco Services – mający wspierać klientów w łatwym i efektywnym zarządzaniu pojazdem lub flotą, zmniejszaniu całkowitego kosztu posiadania i użytkowania pojazdów TCO oraz zapewnianiu rentowności biznesowej. Oferta marki obejmuje również usługi mające ułatwiać kierowcom ich pracę, zwiększając ich komfort i bezpieczeństwo.

Iveco wspiera klientów w przejściu na mobilność bezemisyjną, oferując specjalistyczne usługi eMobility zaprojektowane w celu ułatwienia zmiany pojazdów na elektryczne poprzez zwiększenie produktywności, zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania pojazdów oraz maksymalizację zasięgu i efektywności energetycznej, oraz GATE (Green & Advanced Transport Ecosystem – ekosystem zielonego i zaawansowanego transportu), innowacyjny, kompleksowy model biznesowy długoterminowego wynajmu ekologicznych pojazdów użytkowych w formule płatności za użytkowanie, mający zapewniać spokój ducha klientom chcącym uzyskać dostęp do mobilności elektrycznej. Ponadto Iveco Capital oferuje klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie finansowania zakupu pojazdów pełnej gamy Iveco, m.in. leasing i usługi ubezpieczeniowe na wszystkich rynkach.

Nowe logo Iveco: potężny symbol zmiany
Prezentując nową identyfikację marki, ucieleśniającą koncepcję zmiany, Iveco rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii – moment kulminacyjny podróży, która rozpoczęła się prawie 50 lat temu. Nowe logo to nowoczesna czerń wyrażająca dynamizm oraz innowacyjność marki, przy jednoczesnym zachowaniu związku z jej historią: niebieski element „flash of light” w kolorze blue energy w samym sercu logotypu dumnie reprezentuje połączenie dziedzictwa i przyszłości Iveco.

Nowa identyfikacja marki ilustruje w jaki sposób Iveco działa na rzecz przyszłości, z myślą o szybko zmieniającym się nowoczesnym społeczeństwie, podkreśla silny związek z mocnymi korzeniami, a także zapowiada dalszą ewolucję produktów i usług Iveco w najbliższych latach.