Nowe oblicze modeli elektrycznych Renault Trucks D i D Wide E-Tech

Renault Trucks E-Tech (fot. Renault Trucks)

Renault Trucks zmieniło konstrukcję swoich miejskich elektrycznych samochodów ciężarowych średniej ładowności – chodzi oczywiście o modele D E-Tech oraz D Wide E-Tech. Czerpiąc inspirację zarówno z gamy lekkich pojazdów użytkowych, jak i pojazdów ciężkich, zmieniając wygląd elektrycznych modeli Renault Trucks D E-TEch, D Wide E-Tech D Wide LEC E-Tech (z kabiną niskopodłogową) stworzono pomost pomiędzy lekkim i ciężkim segmentem.

Z przodu pojawiły się w pełni diodowe reflektory tworzące nowy charakterystyczny kształt litery C, zapożyczony z modeli osobowych, tworząc bezpośrednie estetyczne połączenie z pojazdami użytkowymi. Renault Trucks D & D Wide E-Tech wykorzystują również elementy konstrukcyjne typowe dla gamy ciężkiej Renault Trucks, takie jak nowa górna osłona chłodnicy i wytłoczony kształt litery „π” z przodu. Na osłonie chłodnicy przeznaczono obszerną przestrzeń, w której przewoźnik może zaprezentować swoją własną tożsamość wizualną.

Renault Trucks E-Tech (fot. Renault Trucks)

Ponadto, w elektrycznych wersjach Renault Trucks D E-Tech, D Wide E-Tech i D Wide LEC E-Tech całkowicie polakierowany przód pojazdu, łącznie z osłoną chłodnicy, tworzy wyraźną różnicę wizualną. Osłonę chłodnicy zdobi także smukły pasek „E-Tech”, który podkreśla gradientową grafikę.

Mając na celu zmniejszenie stresu kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa zarówno jego, jak i ładunku oraz innych niechronionych użytkowników dróg, Renault Trucks wyposażyło swoją gamę pojazdów miejskich i podmiejskich w wersjach z napędem konwencjonalnym (D, D Wide, D Wide LEC, C 2.3) i elektrycznym ((D E-Tech, D Wide E-Tech, D Wide LEC E-Tech) w nowe funkcje bezpieczeństwa. Uchwyty i położenie lusterek zewnętrznych zostały dostosowane, aby poprawić widoczność i ułatwić pokonywanie wąskich uliczek. Radary i kamery rozmieszczone wokół pojazdu dostarczają informacji w czasie rzeczywistym i, jeśli to konieczne, ostrzegają kierowcę, przyczyniając się dodatkowo do bezpieczniejszej i łatwiejszej jazdy. Wprowadzenie takich funkcji, jak automatyczna kontrola ciśnienia w oponach, ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu i ostrzeganie o przekroczeniu prędkości znacznie zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Wreszcie, aby poprawić widoczność i bezpieczną jazdę, ciężarówki są wyposażone w nowe lusterka wsteczne.

Renault Trucks E-Tech (fot. Renault Trucks)