Licytacje WOŚP. Zwiedzanie fabryki naczep i silników, udział w produkcji YouTube, przejazd śmieciarką, obiad z Iwoną Blecharczyk czy modeliki ciężarówek?

fot. Wielton

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – z powodu pandemii zbiórka pieniędzy podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się głównie w Internecie. Pomysłów na licytacje jest wiele – szczytny cel jest jeden! Zbiórka pieniądzy na wyposażenie oddziałów okulistyki dziecięcej. Poniżej parę ciekawych aukcji branżowych.

Zwiedzanie fabryki naczep i udział w odcinku Anatomii Wieltonu
Wielton – polski pojazdów transportowych – też gra razem z WOŚP i w tym roku wystawia na licytację gościnny udział w odcinku Anatomii Wieltonu, popularnego kanału na YouTube, w którym zwycięzca licytacji, a wraz z nim widzowie, zwiedzi zakłady w Wieluniu i zapozna się z całym procesem produkcji naczep. Przewodnikiem będzie zawodowy kierowca i influencer – Adrian Trucker Paker. Adrian zna się na pojazdach ciężarowych od strony praktycznej i przybliży tajemnice życia w drodze oraz eksploatacji naczep. Będzie przewodnikiem spaceru, podczas którego darczyńca zajrzy do hal produkcyjnych, zobaczy jak najnowsze technologie wykorzystywane do produkcji naczep oraz w jaki sposób wykorzystywana jest automatyzacja i robotyzacja produkcji w Wieluniu.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/udzial-w-odcinku-anatomii-wieltonu-11743018697

fot. Wielton

Obiad z Iwoną Blecharczyk – Trucking Girl
Iwona po raz kolejny wspiera WOŚP. przystąpiła do sztabu Silesia Ring i wystawiła na aukcję obiad w swoim towarzystwie: „Zapraszam na pyszny posiłek, hojnego darczyńcy skłonnego wylicytować najwyższą kwotę! Wybierzemy restaurację zgodną z Twoim gustem i mam nadzieję, że spędzimy bardzo miło czas. Bardzo chętnie opowiem o moich przygodach i dowiem się więcej o Tobie!” – czytamy w opisie aukcji.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/wspolny-obiad-z-iwona-blecharczyk-trucking-girl-11726576356

Fot. Iwona Blecharczyk Trucking Girl

Przejazd ciężarówką z Iwoną Blecharczyk po torze
Obok wspólnego obiadu, można wylicytować również przejazd ciężarówką Iwony po torze Silesia Ring. „Chętnie pokaże Ci moje miejsce pracy, które jest jednocześnie moim domem, opowiem o meandrach pracy kierowcy zawodowego i przewoźnika. Razem na torze będziemy testować ciężarówkę z przyczepą a może nawet Ty usiądziesz za sterami mojego wymarzonego zestawu? Zapraszam do otwarcia serc i portfeli” – zachęca Iwona.

Zestaw Iwony to podwozie Volvo FH460 I-Save z zabudową i przyczepą kubaturową Gniotpol.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/przejazd-ciezarowka-z-iwona-blecharczyk-po-torze-11731170707

Fot. Iwona Blecharczyk Trucking Girl

Przejazd śmieciarką od GP Truck Trading po ulicach Warszawy
Podobnie jak w zeszłym roku, firma GP Truck Trading – polski przedstawiciel marki pojazdów komunalnych FARID – wystawiła na licytację przejazd dwóch osób nową śmieciarką po ulicach Warszawy. Termin i trasa do uzgodnienia.

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca pracowników komunalnych, którzy dbają o czystość naszego miasta? Chciałbyś zobaczyć jak w realu sprawdza się w ciasnych uliczkach i pracuje taki sprzęt? Co dalej dzieje się z segregowanymi odpadami, które produkujemy w naszych domach? Nie masz pomysłu na Walentynki? Chciałbyś wyedukować ekologicznie swoje dziecko? Ta aukcja jest dla Ciebie! licytuj lub udostępnij!” – czytamy na profilu firmy GP Trading na Facebooku.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/przejazd-smieciarka-po-ulicach-w-wy-dla-2ch-osob-11758872942

Fot. GP Truck Trading

Modelik Renault Trucks T Evolution w skali 1:43
Spółka Renault Trucks Polska we współpracy ze sztabem WOŚP Międzybórz przekazała na aukcję WOŚP modelik w skali 1:43 najnowszego pojazdu Renault Trucks T High 520 EVOlution z przyczepą.

Miniaturka najnowszego modelu Renault Trucks spełni oczekiwania każdego kolekcjonera. Głęboka czerwień z charakterystycznymi detalami. Ruchoma kabina i koła. Zapakowany w pudełko z logo Renault Trucks. Prawdziwe cacko!

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/modelik-renault-trucks-t-evolution-w-skali-1-43-11754338640

Fot. Renault Trucks

Zdalnie sterowana ciężarówka elektryczna oraz wizyta w Piomar
Firma transportowa Piomar po raz kolejny wspiera WOŚP – w tym roku na aukcję trafiła zdalnie sterowana ciężarówka elektryczna Mercedes-Benz Actros dla dzieci oraz możliwość zwiedzenia firmy Piomar wraz z przejażdżką prawdziwą ciężarówką!

Jak czytamy w opisie aukcji, ciężarówka elektryczna ma otwierane drzwi z blokadą, odpalanie pojazdu odbywa się za pomocą czerwonego guzika, gdzie dziecko usłyszy odgłos warkotu silnika. Z przodu pojazdu świeca lampy LED, a kierownica ma przyciski pod którymi kryją się wesołe melodie oraz klakson. Z boku kierownicy na desce rozdzielczej znajduje się przełącznik do jazdy szybkiej lub wolnej. Lewarek odpowiada za jazdę do przodu lub do tyłu.
Co więcej? Samochód ma hamulec, działający po zdjęciu nogi z pedału gazu. A także hamulec bezpieczeństwa na pilocie STOP dzięki, któremu rodzic będzie miał kontrolę nad jazdą dziecka. Przełączenie 4 prędkości znajduje się na pilocie. Panel muzyczny bogato wyposażony pozwoli na podpięcie własnego MP3 lub posłuchanie radia. Koła w samochodzie wykonane są z tworzywa EVA, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z każdymi nierównościami i jazda będzie komfortowa. Za komfort odpowiadają także cztery amortyzatory w samochodzie.
Z tyłu pojazdu znajduje się mały schowek w którym można schować jakieś niezbędne skarby młodego kierowcy, lub porostu ładowarkę, aby się nigdzie nie zawieruszyła. Z przodu pojazdu pod nadwoziem znajduje się uchwyt rodzicielski, przydatny podczas rozładowania akumulatora. Kolejnym atutem jest również to, że pojazd ma odpinany dach.

To prawdziwe cacko! Szczegóły techniczne samochodziku w linku aukcji: https://allegro.pl/oferta/ciezarowka-elektryczna-oraz-wizyta-w-piomar-11740275792

Fot. Piomar

Zwiedzanie fabryki Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Na licytację trafił również Voucher dla 2 osób na zwiedzanie fabryki Mercedes-Benz Manufacturing Poland. To pierwsza w Polsce fabryka silników i baterii do samochodów elektrycznych Mercedes-Benz, zlokalizowana w położonej ok.70 km na zachód od Wrocławia gminie Jawor, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-do-mercedesa-sztab-4835-11758855642

Przejazd po ulicach Warszawy zabytkową śmieciarką marki Škoda
Firma Byś wystawiła na aukcje WOŚP przejazd zabytkową śmieciarką marki Škoda 706 RTK z 1981 r, z oryginalną zabudową BOBR na licencji legendarnej firmy KUKA. To prawdopodobnie jedyna taka zachowana zabudowa na świecie. Pracownicy firmy Byś przywrócili jej dawny blask. To pojazd dokładnie taki jakie można zobaczyć w kultowych filmach Stanisława Barei, jak choćby „Nie lubię poniedziałku”, Poszukiwany, poszukiwana” czy „Alternatywy 4”. Poruszały się one m.in. po Warszawie od lat 60—tych XX w., przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/przejazd-po-ulicach-warszawy-zabytkowa-smieciarka-11614283925

Fot.Byś
Legendarny Mini Cooper którym jeździł m.in. Jurek Owsiak
Super Mini “Cwaniak” został zbudowany przez kierowcę rajdowego Grzegorza Dudę na potrzeby programu TVN Turbo ,,Klimek kontra Duda”. Widzowie mogli śledzić proces powstawania tego unikatowego samochodu w programie Klimek kontra Duda w TVN Turbo.
W 2020 r. Super Mini zostało wystawione na aukcji charytatywnej WOŚP, a następnie wykupione przez Superbet. Wtedy auto rozpoczęło swoją torową przygodę w serii filmów Super Jazda na YouTube, gdzie za jego kierownicą zasiadały takie gwiazdy, jak Jerzy Dudek czy Adam Kornacki. Możliwości Super Mini na torze sprawdzał również Jerzy Owsiak.
Słynny, błękitny Mini Cooper, tzw. “Cwaniak”, opatrzony specjalnym certyfikatem potwierdzającym jego nietypowe pochodzenie, został wystawiony na licytację przez Superbet – globalnego operatora zakładów bukmacherskich i gier.
fot. Superbet

Tramwaj Konstal „Stopiątka” z 1979r od MPK Wrocław
Spółka MPK Wrocław wystawiła na licytację 43-letni tramwaj Konstala model 105Na. Jeśli wylicytowana kwota przekroczy magiczną barierę 100 000 zł – nabywca zostanie bezpłatnie przeszkolony w ramach profesjonalnego kursu dla motorniczego.
Ten tramwaj to kawałek historii Wrocławia i polskiej komunikacji tramwajowej. Przez lata służby licytowany tramwaj przejechał przeszło 3 miliony kilometrów, czyli mógłby 4 razy pojechać na księżyc i z powrotem. Długi na 13,5 m wagon jest w stanie pomieścić łącznie 125 osób, z czego 20 może wygodnie usadowić się na charakterystycznych konstalowych krzesełkach. Typ 105Na był produkowany do wczesnych lat 90. i doczekał się statusu legendy polskich torów. Był najpowszechniejszym typem taboru tramwajowego występującym w kraju. Tramwaj jest w pełni sprawny, ma ważny przegląd techniczny. Odbiór osobisty we Wrocławiu.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/wroclawski-kultowy-tramwaj-od-mpk-wroclaw-11694364025

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław