Schmitz Cargobull kupuje udziały w Berger Fahrzeugtechnik

For. Berger Fahrzeugtechnik

We wrześniu 2023 r. firma Schmitz Cargobull poinformowała o podpisaniu umowy na mocy której nabędzie 49% udziałów w Berger Fahrzeugtechnik. Berger Fahrzeugtechnik to austriacki producent specjalizujący się w pojazdach lekkich, m. in. znanych na polskim rynku naczep BERGERecotrail.

Firmy zamierzają połączyć swoją wiedzę specjalistyczną, aby oferować zrównoważone i wydajne rozwiązania transportowe w Europie. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez właściwe organy ds. konkurencji.

Gerhard Berger, właściciel Berger Fahrzeugtechnik tak skomentował to wydarzenie: „Współpraca z Schmitz Cargobull to sytuacja korzystna dla obu stron. Jako specjalista w dziedzinie lekkich pojazdów budowlanych klasy premium, Berger Fahrzeugtechnik działa już w całej Europie w bardzo konkretnym segmencie i umożliwia klientom osiągnięcie oszczędnego kosztowo i zrównoważonego transportu poprzez optymalizację ładowności. Dzięki partnerstwu ze Schmitz Cargobull będziemy mieli okazję w przyszłości uczynić markę BERGERecotrail jeszcze szerzej znaną i promowaną na rynku. W szczególności wykorzystanie sieci Schmitz Cargobull otwiera wiele nowych możliwości w zakresie rozwoju produktów, usług i rynku”.

Strategiczne partnerstwo z Berger Fahrzeugtechnik otwiera nowe perspektywy rozwoju produktów. Chcemy także stworzyć wymierną wartość dodaną dla klientów i użytkowników BERGERecotrail poprzez płynną integrację technologii wyznaczających trendy, takich jak telematyka Schmitz Cargobull TrailerConnect. Współpraca wzmacnia naszą pozycję jako dostawcy zrównoważonych i wydajnych rozwiązań transportowych w Europie. Oferuje również dobre możliwości dalszego rozwoju naszego portfolio produktów i znalezienia synergii w zakresie wykorzystania koncepcji wspólnych części lub rozwoju telematyki naczep”– mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.

Pojazdy BERGERecotrail będą oferowane w sieci Schmitz Cargobull z tymi samymi usługami, które są dostępne dla pojazdów Schmitz Cargobull. Schmitz Cargobull planujemy wzmocnienie swojej organizacji serwisowej w taki sposób, aby wszystkie usługi, a w szczególności kompleksowe zaopatrzenie w części zamienne dla obu rodzin produktów, były dostępne w całej Europie.

Obie spółki zaznaczają, że transakcja wymaga zgody właściwych organów ds. konkurencji. Berger Fahrzeugtechnik i Schmitz Cargobull są jednak pewni, że partnerstwo wkrótce wejdzie w życie i są przekonani, że współpraca będzie miała pozytywne skutki dla ich klientów.

Tłumaczenie: Dariusz Piernikarski