Janusz Buława nowym prezesem Renault Trucks Polska

Janusz Buława (fot. Renault Trucks Polska)

Z dniem 1 października 2023 r. nowym prezesem spółki Renault Trucks Polska zostanie Janusz Buława. Zastąpi tym samym na stanowisku dotychczasowego prezesa Valery’ego Muyard.

Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w branży produkcji materiałów budowlanych w 1997 r. w firmie Lafarge, gdzie przez 15 lat zajmował różne stanowiska i odpowiadał m. in. systemy informatyczne, finanse, strategię i rozwój biznesu oraz M&A. Przez 5 lat pracował również w centrali Lafarge w Paryżu. W okresie 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. W latach 2006 – 2012 pełnił rolę CFO, a od 2010 r. również dyrektora strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję CFO i wiceprezesa zarządu. Od maja 2020 r. pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję CFO dla marki Renault Trucks w Polsce.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz program Executive MBA realizowany na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago. Jest miłośnik iem podróży, narciarstwa i odpoczynku na łonie natury, zorientowany na odkrywanie nowych kultur i miejsc.

Janusz wniesie do zespołu swoje kompetencje i doświadczenie z zakresu strategii biznesowej, zarządzania, finansów i IT, zdobyte na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej, głównie w branży budowlanej, a od 2020 roku w Renault Trucks. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Janusza w naszym zespole zarządzającym, gdzie będzie zwiększał rentowność i rozwijał Renault Trucks w Polsce, aby zapewnić sukces naszym klientom. Chciałbym podziękować Valery’emu Muyard za to, co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata w Polsce i życzyć mu powodzenia w nowym projekcie” – powiedział Christophe Deshayes, wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.