Przyczepa niskopodwoziowa DTS 300 w ofercie Fliegl

Pokład o wysokości 880 mm i duża liczba pierścieni do zaczepiania łańcuchów mocujących pozwalają na transport ciągników rolniczych i wysokich maszyn budowlanych (fot. Fliegl)

Firma Fliegl promuje interesującą budowlaną przyczepę niskopodwoziową DTS 300. Pojazd porusza się na 3 osiach SAF o nośności 10 t, wyposażonych w zawieszenie mechaniczne, hamulce bębnowe i bliźniacze ogumienie na wszystkich kołach w rozmiarze 235/75 R17,5. Przyczepa ma całkowitą masę techniczną 30 t, w wersji standardowej masa własna to 5,6 t,a ładowność wynosi 24,6 t. Wysokość pokładu ładunkowego to 880 mm.

Obniżony pokład ma długość ok.5900mm, w części tylnej na długości 950 mm ma skos co ułatwia załadunek i zapewnia możliwości transportu szerokiej gamy maszyn. Dzięki niewielkiej wysokości pokładu wynoszącej zaledwie 860 mm bez problemu można transportować nawet wysokie maszyny lub sprzęt budowlany. Składana tylna podpora zapewnia stabilność przyczepy podczas załadunku i rozładunku. Załadunek ułatwiają mechaniczne najazdy sprężynowe o długości 2800 mm i szerokości 750 mm wypełnione drewnem oraz bardzo mały kąt rampowy wynoszący niecałe 8%.

Pokład o wysokości 880 mm i duża liczba pierścieni do zaczepiania łańcuchów mocujących pozwalają na transport ciągników rolniczych i wysokich maszyn budowlanych (fot. Fliegl)

Pokład ładunkowy w przedniej części nad obrotnicą pokryty jest stalową blachą ryflowaną, natomiast w obniżonej części pokładu zastosowano solidne deski o grubości 70 mm. Drewno iglaste zapewnia wystarczającą przyczepność np. dla metalowych gąsienic koparki. Istnieje możliwość poszerzenia pokładu przyczepy do 3000 mm. Pojazd ma zaczep holowniczy o średnicy 40 mm lub 50 mm. Pewne mocowanie ładunku zapewniają uchwyty – 8 par 10-tonowych oraz 7 par 5-tonowych. Rama może być w całości ocynkowana lub lakierowana, na życzenie klienta możliwe jest również jednoczesne zastosowanie obu form zabezpieczenia antykorozyjnego. Fliegl gwarantuje długowieczność swoich pojazdów i oferuje 10-letnią gwarancję na przerdzewienie w przypadku podwozia malowanego, w wersji ocynkowanej jest to gwarancja 15-letnia. natomiast w przypadku połączenia obu powłok gwarancja na przerdzewienie to 20 lat.

Przyczepa niskopodwoziowa Fliegl DTS 300 ma ładowność ok. 24 t (fot. Fliegl)

Przyczepa niskopodwoziowa DTS 300 opcjonalnie dostępna jest w wersji z zagłębieniami na koła – wówczas można nią przewozić cięższe maszyny budowlane i wysokie ładowarki kołowe. Pojazd jest również przystosowany do przewożenia ciągników rolniczych. Wyposażenie standardowe to m.in. tablice ostrzegawcze, pomarańczowa lampa ostrzegawcza, skrzynka narzędziowa.
Przyczepa może być holowana przez ciężarówki budowlane lub ciągniki rolnicze. Fliegl oferuje swoim klientom pojazd optymalnie dostosowany do ich przeznaczenia – z płaskim pokładem ładunkowym lub z balkonem.

Mechaniczne najazdy sprężynowe o długości 2800 mm i szerokości 750 mm ułatwiają załadunek (fot. Fliegl)