Ponadgabaryty: Iwona Blecharczyk odbiera Volvo FH16 8×4 o mocy 750 KM i dmc. 235 t z systemem zdalnego sterowania

Fot. Volvo Trucks Polska

Ambasadorka Volvo Trucks Polska, Iwona Blecharczyk, po dwóch latach od otwarcia swojej firmy transportowej, rozszerza działalność i powraca do tego, co jak mówi, zawsze było bliskie jej sercu i pasji, a mianowicie do transportu ponadgabarytowego. Tym razem wybór padł na najmocniejszy w gamie Volvo Trucks – ciągnik siodłowy Volvo FH16.

Volvo FH16 w konfiguracji 8X4 Tridem Pusher z 16-litrowym silnikiem o mocy 750 KM, to najmocniejszy pojazd oferowany przez Volvo Trucks. Z silnikiem współpracuje zautomatyzowana skrzynię biegów I-Shift z dwoma biegami pełzającymi o przełożeniach 1:31 i 1:16, które pozwalają łatwo rozpocząć pracę z ciężkimi ładunkami, poruszać się z minimalną prędkością i zużywać paliwo efektywnie przy prędkościach przejazdowych. Dmc. zestawu to 235 t. Wydanie pojazdu odbyło się 23 sierpnia 2023 r. na terenie Volvo Trucks Center w Skawinie.

Pojazd wyposażono w aluminiowe felgi Alcoa Dura-Bright EVO.

Fot. Volvo Trucks Polska

Transport najcięższych ładunków był zawsze istotny dla Volvo Trucks. Dzięki jednemu z najmocniejszych silników na rynku oraz biegom pełzającym, możemy dostarczać ciągniki siodłowe transportujące największe i najcięższe ładunki. Nie może dziwić fakt, że Ambasadorka Volvo Trucks Polska – Iwona Blecharczyk, wybrała właśnie Volvo FH16 8X4 Tridem. Iwona przez lata woziła tego typu ładunki, więc dostarczenie ciągnika ponadgabarytowego do Imagination Transport jest spełnieniem jej marzeń” – powiedział Piotr Werner, product digital and marketing manager Volvo Trucks Polska.

System zdalnego sterowania
Dodatkowo ciągnik siodłowy został wyposażony w system zdalnego sterowania EXSTER od firmy Tele Radio, który dzięki zewnętrznemu pilotowi pozwala na bezpieczne i efektywne manewrowanie pojazdem w trudnych sytuacjach.

Aktywny układ kierowniczy Volvo VDS z interfejsem zewnętrznego kierowania EXSTER, umożliwia sterowanie podwoziem samochodu ciężarowego za pomocą nadajnika zdalnego sterowania. Funkcja sterowania pojazdem z zewnątrz została opracowana z myślą o sytuacjach, w których praca poza kabiną łączy się z wykonywaniem powtarzalnych, krótkich ruchów pojazdem lub jednostajnym powolnym ruchem pojazdu do przodu. Rozwiązanie to pozwala kierowcy zarządzać innymi zadaniami i eliminuje potrzebę korzystania z pomocy drugiej osoby.

Wykorzystany system sterowania umożliwia sterowanie kierownicą, hamulcami, zmianą biegów i przyspieszeniem, pozwala na włączenie i wyłączenie silnika i oświetlenia oraz awaryjne zatrzymanie pojazdu. Ze względów bezpieczeństwa sterowanie jest dostępne wyłącznie przy niskich prędkościach (do 5 km/h).

Fot. Volvo Trucks Polska

Mam za sobą 6 lat pracy w transporcie ponadgabarytowym i wiem, że precyzja jest kluczowa dla mnie, a tylko ciągniki Volvo oferują tak wysoki jej poziom. Ta dokładność wpiera kierowcę i minimalizuje ryzyko błędów. Jako przedsiębiorca cenię także niezwykle atrakcyjny pakiet serwisowy Flexi Gold, który Volvo Trucks ma do zaoferowania. To rozwiązanie stworzone na miarę transportu ponadgabarytowego. Dodatkowo wsparcie, które otrzymałam przy procesie rejestracji tego pojazdu przez VFS Usługi Finansowe było nieocenione, biorąc pod uwagę jego specyfikację. Wybór padł na Volvo FH16 8×4 Tridem Pusher z dodatkową funkcją Work Remote, dzięki której będę w stanie jeszcze sprawniej manewrować, nawet w najbardziej wymagających miejscach. Teraz, kiedy dostarczam go do Imagination Transport, spełniam swoje marzenia. Jestem dumna z tego kroku i nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań z moim nowym Volvo FH16” – komentuje Iwona Blecharczyk.

O firmie Imagination Transport
Założona w 2021 r. firma Imagination Transport specjalizuje się w transporcie międzynarodowym. Teraz, pod odbiorze modelu Volvo FH16, firma wchodzi też w świat transportu ponadgabarytowego oferując przewóz ładunków nienormatywnych. Iwona Blecharczyk, właścicielka firmy, zajmuje się nie tylko jej prowadzeniem, ale również realizuje własne projekty, aktywnie działa w mediach społecznościowych, współpracuje z mediami oraz angażuje się w działania charytatywne.

Fot. Volvo Trucks Polska