Spółka EWT Truck & Trailer Polska dostarczyła FM Logistic już 500 naczep marki Schmitz Cargobull

Jako generalny przedstawiciel Schmitz Cargobull AG w Czechach, Polsce i w Słowacji oraz dealer Mercedes-Benz na rynkach czeskim i polskim, Grupa EWT jest od 1995 r. wiodącym partnerem klasy premium w branży truck & trailer (fot. EWT Truck&Trailer Polska)

Spółka EWT Truck & Trailer Polska, generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce, rozwija współpracę z globalnym operatorem logistycznym FM Logistic niemal od początku swojej działalności. Dotychczas EWT dostarczyła polskiemu oddziałowi spółki FM Logistic już 500 pojazdów marki Schmitz Cargobull. Tylko w roku 2022 było to 55 sztuk. Również w 2023 r. zaplanowano już kolejne zamówienia.

Wielkim wydarzeniem dla firmy EWT Truck & Trailer Polska było przekazanie 500. naczepy firmie FM Logistic. W obecności Andrzeja Dziedzickiego, dyrektora handlowego EWT Truck & Trailer Polska oraz Jacka Fiuka, key account menedżera tej firmy, naczepę odebrał Andrzej Wacyk – odpowiedzialny za zarządzanie flotą w FM Logistic.

Szczególnie cieszy nas fakt, że to już 500. naczepa marki Schmitz Cargobull zakupiona u nas przez FM Logistic, naszego długoletniego i lojalnego klienta. Wzajemna współpraca trwa od wielu lat. Jesteśmy bardzo dumni z dotychczasowych wspólnych sukcesów” – podkreśla Andrzej Dziedzicki.

Firma FM Logistic postawiła na perfekcyjne rozwiązania transportowe dedykowane do przewozów w temperaturze kontrolowanej. Warto podkreślić, że ostatnie dostawy zrealizowane w 2022 r. to 40 naczep chłodniczych S.KO Cool oraz 15 naczep furgonowych S.KO Express.

W ubiegłym roku FM Logistic rozpoczął zakrojoną na dużą skalę modernizację floty i powiększenie własnego taboru w Europie Centralnej. Celem tych działań jest optymalizacja kosztów eksploatacyjnych” – mówi Andrzej Wacyk, dyrektor wsparcia i zarządzania transportem w Europie Środkowej w FM Logistic i dodaje: „Nowoczesne materiały i rozwiązania zastosowane w nowych naczepach gwarantują lepszą i dłuższą efektywność wykorzystania naczep, co przekłada się na jakość i koszty usług oferowanych naszym klientom. Z tego też względu zdecydowaliśmy o zakupie kolejnych 55 nowych naczep chłodniczych. Jest to pierwszy etap inwestycji zaplanowanych na ten rok”.

Fot. EWT Truck&Trailer Polska

Nowa generacja naczep chłodniczych S.KO Cool Schmitz Cargobull, to pojazdy zoptymalizowane do wykonywania zadań transportowych oraz przyszłość logistyki transportu.

W FM Logistic korzystamy z naczep różnych producentów, jednak pojazdy Schmitz Cargobull wyróżniają się zdecydowanie najlepszym standardem i relacją jakości do ceny. Nawet po długoletnim użytkowaniu przez naszych przewoźników spełniają najwyższe normy jakościowe i zapewniają bezpieczeństwo towaru naszym klientom” – mówi Artur Jaworski, Central Europe Fleet Service Manager w FM Logistic.

Zakup ten, to jednocześnie inwestycja w ekonomikę, niski całkowity koszt posiadania (TCO) oraz wysoki potencjał dostępności do najlepszych rozwiązań w wykonywaniu zadań transportowych w branży pojazdów chłodniczych. Najwyższy stopień bezpieczeństwa dla ładunku chłodniczego, perfekcyjny handling przyczyniający się do sprawnego wykonywania procesu załadunku oraz wyładunku przy rampie. Chłodnia marki Schmitz Cargobull charakteryzuje się długoterminowym utrzymaniem jakości oraz wartości naczepy. Niezawodność oraz wydajność przyczyniają się do osiągania długofalowych korzyści w procesie użytkowania naczepy.

Wzrastające zapotrzebowanie na dostawy produktów zamawianych przez internet, usługi KEP oraz transport urządzeń elektronicznych oraz towarów wrażliwych na warunki przewozu – czynniki te przyczyniają się do wzrostu znaczenia naczepy S.BO Express, czyli naczepy furgonowej wyposażonej w aluminiowe, dwuskrzydłowe drzwi tylne oraz ściany boczne z paneli FERROPLAST® zapewniając ładunkom wyraźnie lepszy poziom ochrony. Skręcana konstrukcja podwozia i ramy naczepy z ocynkowanej, wysokogatunkowej stali przekłada się na stabilność naczepy.

Fot. EWT Truck&Trailer Polska