E–LAMbox Neo – wizja transportu przyszłości według firmy Lamar

Fot. Lamar

Firma Lamar – producent zabudów pojazdów dostawczych, kabin sypialnych i pakietów aero – przedstawiła swoją wizję transportu przyszłości. Dział konstrukcyjny i dział designu firmy od pewnego czasu mierzą się z wyzwaniami produkcji zabudów dla pojazdów elektrycznych branży kurierskiej i dystrybucyjnej.

Pojazdy elektryczne są już codziennością, ale ponieważ transport stanowi nasze firmowe DNA, myślimy o tym, co będzie jutro, dlatego przygotowaliśmy wizję transportu E–LAMbox Neo” – komentuje Wojciech Bednarz, szef działu konstrukcyjnego Lamar.

Fot. Lamar

Model E–LAMbox Neo

Model E–LAMbox Neo w całości wykonany jest z lekkich materiałów, w tym z biodegrodowalnego kompozytu z włóknami lnu oraz materiałów w 100% z recyclingu. Podwozie w kształcie litery „C” wyposażono w silniki elektryczne umieszczone w przednich kołach i baterie rozłożone wzdłuż bocznych prowadnic oraz w środkowej części kadłuba. Otwarta konstrukcja tylnej platformy stanowi podstawę systemu transportu wymiennych kontenerów, wyposażonych w dodatkowe baterie podwajające zasięg pojazdu. Po dotarciu do celu E-LAMbox Neo zabiera kolejny w pełni naładowany kontener.

Wokół pojazdu rozmieszczone są matryce kamer i czujników, inteligentne światła laserowe oraz reszta podzespołów centrum sterowania. W górnej alkowie znajduje się dock drona powietrznego przystosowanego do transportu paczek. W przyszłości otwierana cześć dachowa kontenera będzie umożliwiała szybki rozładunek z powietrza.

Fot. Lamar
Fot. Lamar
Fot. Lamar
Fot. Lamar
Fot. Lamar
Fot. Lamar