Daimler Truck przekazuje 1 mln euro na pomoc mieszkańcom obszarów objętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

Fot. Daimler

Firma Daimler Truck AG przekazuje 1 mln euro w ramach pomocy doraźnej. Kwota ta zostanie przekazana w równych częściach Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi i organizacji UNICEF – Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, aby wesprzeć ich projekty pomocowe dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii.

Ponadto Daimler Truck udostępnia pojazdy i wraz z partnerami organizuje konwoje z transportami pomocowymi, które w wyjątkowo trudnych warunkach terenowych i pogodowych regionu objętego trzęsieniem ziemi, mogą bezpiecznie docierać do ludzi w poszczególnych miejscach i zaopatrywać ich w niezbędne środki. Z zakładu w Aksaray, położonego najbliżej obszaru trzęsienia ziemi, w bardzo krótkim czasie wyruszył już pierwszy transport z darami. Kolejne wyjadą w przyszłym tygodniu.

Dla Daimler Truck AG Turcja jest ważnym rynkiem produkcji i sprzedaży pojazdów. Od 1967 roku w zakładzie Hoşdere pod Stambułem produkowane są autobusy, a od roku 1986 w mieście Aksaray w Środkowej Anatolii – samochody ciężarowe marki Mercedes-Benz.