Volvo 9900 produkowane we Wrocławiu najlepszym i najbezpieczniejszym autokarem na Busworld Europe 2019

Nowe luksusowe Volvo 9900 (fot K.Biskupska)

Volvo 9900, autokar klasy premium produkowany w całości w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo – otrzymał dwie prestiżowe nagrody na międzynarodowej wystawie Busworld Europe 2019 w Brukseli. Został uznany za najlepszy (Grand Award Coach) i najbezpieczniejszy (Safety Label Coach) autokar w konkursie Busworld Awards 2019.

Volvo 9900 został wybrany najlepszym autokarem spośród wszystkich kategorii pojazdów zgłoszonych do konkursu i otrzymał tytuł Grand Award Coach. Jury przyznało najwyższe noty za właściwości jezdne, wygląd wnętrza i nadwozia oraz łatwość utrzymania i serwisowania. Przypomnijmy że autokar ten zdobył już wcześniej prestiżową nagrodę RedDot Award oraz nagrodę Sustainable Bus Award i Coach of the Year w Hiszpanii.

fot. Volvo Bus

Oprócz tytułu najlepszego autokaru, Volvo 9900 otrzymało nagrodę dla autokaru najbardziej bezpiecznego – Safety Label Coach. Pojazd otrzymał znacznie więcej punktów za bezpieczeństwo od swoich konkursowych konkurentów – m.in. dzięki automatycznemu systemowi gaśniczemu, systemowi chroniącemu kierowcę w przypadku kolizji, czy systemowi zarządzania strefami (Zone Management System), który dostarcza informacji o pojeździe i umożliwia zdalną kontrolę prędkości pojazdu w wybranych strefach – na przykład w pobliżu szkół, szpitali lub w centrach miast. Volvo jest jedynym producentem oferującym takie rozwiązanie. Jury doceniło też system oświetlenia drzwi, który pomaga pasażerom podczas wsiadania i wysiadania. Volvo 9900 jest w całości produkowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo.

fot. Volvo Bus