Nowe felgi Alcoa® Wheels Ultra ONE

Fot. Alcoa

Firma Howmet Wheel Systems wprowadziła na rynek w Europie kolejny produkt rodziny felg Ultra ONE – najmocniejsze obręcze do autobusów i ciężarówek w rozmiarze 22,5 x 8,25 i nośności 4100 kg.

Felgi Alcoa® to doskonały wybór do pojazdów użytkowych. Przechodząc z obręczy stalowych na felgi Alcoa®, użytkownicy mogą zaoszczędzić do 51% masy felgi, co pozwala im zwiększyć ładowność pojazdu, obniżyć koszty operacyjne, podnieść rentowność eksploatacji oraz przedłużyć żywotność hamulców i opon dzięki lepszemu rozpraszaniu ciepła.

Najnowszy dodatek do europejskiego portfolio felg Alcoa® jest możliwy dzięki przełomowej, zastrzeżonej technologii stopów MagnaForce. Dzięki zwiększonej wytrzymałości, w porównaniu ze standardem branżowym, stop MagnaForce zapewnia jeszcze mocniejsze koło, czyniąc koła Ultra ONE najmocniejszymi kołami w ofercie firmy Alcoa®.

„Przy nośności 4100 kg nowe felgi Alcoa® mają nośność zwiększoną o 350 kg, co pozwala zaspokoić szybko rozwijające się potrzeby rynku, zwłaszcza w segmencie elektrycznych autobusów miejskich, wspierając floty w osiągnięciu ambitnych europejskich celów w zakresie redukcji emisji” – mówi István Katus, wiceprezes Howmet Wheel Systems na region EMEA.

Nowe felgi Alcoa® Ultra ONE do autobusów i ciężarówek to natychmiastowe i znaczące korzyści:

  • nośność zwiększoną do 4100 kg,
  • możliwość stosowania zarówno obciążników zaciskowych, jak i samoprzylepnych,
  • zgodność z wiodącymi systemami montażu zaworów TPMS (kompatybilność z systemami pomiaru ciśnienia TPMS zależy od specyfikacji)
  • dostępność z dodatkowym zabezpieczeniem kołnierza felgi jako felgi Dura-Flange,
  • dostępność we wszystkich wykończeniach felg Alcoa®: Brushed, LvL ONE i Dura-Bright.

Przypomnijmy, że firma Howmet Wheel Systems obsługuje komercyjny rynek transportowy zaopatrując go w produkty używane w różnych zastosowaniach, w tym w pełni kute aluminiowe felgi Alcoa®, takie jak Dura-Bright, Dura-Flange, LvL ONE, Dura-Bright / Dura-Flange Ultra ONE i WorkHorse. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcoawheelseurope.com oraz na stronach AlcoaWheels Europe na Facebooku i Twitterze.

Felgi Alcoa® Ultra One 22,5 x 8,25 z nośnością powiększoną do 4100 kg można zamówić za pośrednictwem oficjalnej sieci dystrybutorów. Najbliższego z nich można znaleźć korzystając z wyszukiwarki na stronie www.alcoawheelseurope.com lub skontaktując się z producentem pojazdu.