Olivier Michard dołączył do zarządu spółki Solaris Bus & Coach

Olivier Michard, członek zarządu spółki Solaris Bus & Coach (fot. Solaris)

Olivier Michard 1 listopada br. dołączył do zarządu spółki Solaris Bus & Coach przejmując odpowiedzialność za obszar sprzedaży, after sales i marketingu.

Olivier Michard pracuje w firmie Solaris od czerwca 2021 r., kiedy to objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółką córką Solaris France. Ma ponad 20-letnie, międzynarodowe doświadczenie w branży motoryzacyjnej – m.in. w Iveco Bus France pracował na stanowisku business director, odpowiadając za sprzedaż, obsługę posprzedażną i działania sieciowe organizacji.

Przez 10 lat mieszkał za granicą – w Brazylii, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Zanim dołączył do spółki Solaris, pełnił funkcję business director EMEA w ESG – Ecco Safety Group, gdzie do jego głównych zadań i celów należała reorganizacja wszystkich procesów sprzedażowych oraz zwiększenie potencjału sprzedaży poprzez pozyskiwanie klientów.

W ostatnich latach Solaris bardzo mocno się rozwija, a nasze ambicje zakładają jeszcze szybszy wzrost sprzedaży i udziałów w rynku. To oczywiste wyzwania dla działów sprzedaży i obsługi posprzedażowej. Doświadczenie i wiedza Oliviera Micharda są dla nas dużym wsparciem” – powiedział Javier Calleja, prezes zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

To dla mnie wielki zaszczyt dołączyć do zarządu Solaris Bus & Coach, lidera elektromobilności w Europie. Jestem bardzo dumny, że wraz z zespołem będę przyczyniał się do dalszego rozwoju Solarisa w branży autobusowej, zwłaszcza w sektorze zrównoważonej mobilności” – oświadczył Olivier Michard, członek zarządu spółki Solaris Bus & Coach.

Solaris Urbino 18 hydrogen  (fot. Solaris Bus & Coach)