Piaggio Porter NP6 do zimowego utrzymania dróg i chodników

Fot. UNI-TRUCK

Piaggio Porter NP6 to uniwersalny środek transportu – po zamontowaniu odpowiedniego osprzętu z powodzeniem może być również wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg i chodników.

Piaggio Porter NP6 to samochód stworzony z myślą o maksymalizacji wydajności zarówno pod względem masy przewożonego ładunku, jak i kosztów eksploatacji wynikających z niskiej ceny zakupu połączonej z obniżonymi kosztami paliwa. Wyłącznym importerem pojazdów dostawczych Piaggio Commercial na terenie Polski jest spółka UNI-TRUCK.

Uniwersalny z natury
Konfiguracja każdego Piaggio Porter NP6 jest dostosowywana do indywidualnych i często bardzo specyficznych potrzeb transportowych każdego  klienta. Najważniejszą cechą charakterystyczną samochodu jest zastosowanie dwupaliwowego czterocylindrowego silnika o zapłonie iskrowym o pojemności skokowej 1,5 dm3, który jest zasilany benzyną i – zależnie od wyboru klienta – gazem LPG lub CNG.

Ponieważ nośność samego podwozia pod zabudowę wynosi 1600 kg, Piaggio Porter NP6 można łatwo przystosować do zimowego utrzymania dróg, montując na skrzyni posypywarkę, a z przodu płytę czołową, do której zostanie zamocowany pług. Ta niewielka pługosolarka z łatwością wykona swoją pracę np. na wąskich osiedlowych uliczkach czy chodnikach. W przygotowaniu tak doposażonego pojazdu zespół UNI-TRUCK na każdym  etapie realizacji zamówienia oferuje specjalistyczne doradztwo na najwyższym poziomie wraz z ofertą finansowania i ubezpieczenia.

Ze względu na łatwość zabudowy na pojeździe, jakość, dobre parametry eksploatacyjne i korzystną cenę, przygotowując Portera NP6 do zimowego utrzymania dróg, warto rozważyć osprzęt firmy HillTip. Ten fiński producent jest wiodącym europejskim dostawcą sprzętu do utrzymania dróg. Posypywarki z rodziny IceStriker i pługi SnowStriker są konstruowane w oparciu o jakość i doświadczenie specjalistów od odśnieżania.

Fot. UNI-TRUCK

Posypywarka i pług HillTip
Napędzana za pośrednictwem instalacji elektrycznej pojazdu posypywarka HillTip IceStriker 900AM może z powodzeniem być montowana na samochodach typu pick-up lub lekkich samochodach ciężarowych. Pojemnik wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i lekkiego poliuretanu, części ze stali nierdzewnej trwale chronią sprzęt przed korozją i rdzą. Posypywarkę można łatwo przezbroić tak, aby pracowała jako solarka lub posypywarka wykorzystująca materiał zwilżany podczas pracy maszyny. Zbiorniki wbudowane w konstrukcję pojemnika mogą pomieścić do 530 l płynu. Posypywarka może być również wyposażona w dwumetrową belkę natryskową oraz wąż na bębnie z ręcznie obsługiwaną końcówką.

Zasilany elektrohydraulicznie pług prosty HillTip SnowStriker ma szerokość 1850 mm, system montażu Hilltip Quick Hitch gwarantuje szybkie i łatwe zamocowanie pługa do pojazdu, a wielofunkcyjna wtyczka elektryczna pozwala na bezproblemowe połączenie z instalacją elektryczną pojazdu. Wysokowytrzymałościowa stal, z której wykonana jest zakrzywiona, powlekana proszkowo odkładnica, sprawia, że pług jest jednocześnie lekki i bardzo trwały. Regulowany, dwusegmentowy lemiesz jest dostępny w dwóch wersjach: ze stali wysokowytrzymałościowej lub z poliuretanu. W zestawie znajduje się również oświetlenie robocze zainstalowane na maszcie – są to 2 podgrzewane światła LED, jest również uchwyt (czołownica mocowana do ramy samochodu), a także moduł świateł z adapterem oraz wygodny w obsłudze joystick do sterowania.

Opracowanie Dariusz Piernikarski

Fot. UNI-TRUCK