Mały żuraw HMF 340K3 na podwoziu Lindner Unitrac do miejskich zadań komunalnych

Fot. HMF

Firma HMF przekazała niedawno ciekawy pojazd dla branży komunalnej – mini hds– model HMF 340-K, mieszący się w przedziale 2,5-3,5 tm, zamontowany na podwoziu Lindner Unitrac.

HMF 340K3 to żuraw hds z trzema wysuwanymi ramionami o momencie udźwigu 3,2 tm dla 7,1 metra i kącie obrotu 370 stopni. Żuraw wyposażony w chwytak zamontowany został na podwoziu Lindner Unitrac. Pojazd wyposażono w zabudowę hakową z kontenerem, a także kosiarkę czołową Maytec Ibach. Nieduża, zwrotna maszyna doskonale nadaje się do pracy w terenie miejskim. Wąskie ulice i trakty, zaparkowane samochody, czy drobne przeszkody nie stanowią dla niej żadnego problemu.

Fot. HMF

Realizacja wykonana została przez HMF dla miejskiej sieci kanalizacyjnej niemieckiego miasteczka Reutlingen. Na co dzień pojazd wykorzystywany jest np. do oczyszczania rowów melioracyjnych, ale taka konfiguracja sprzętu pozwala na uniwersalne zastosowanie pojazdu. W przypadku zakładów komunalnych, które wykonują zróżnicowane prace często dyktowane warunkami atmosferycznymi i aktualną porą roku, wielofunkcyjne maszyny sprawdzają się najlepiej.

Fot. HMF

Firma HMF Polska od lat dostarcza zakładom komunalnym na terenie całego kraju niezawodne żurawie w przedziałach: 6-12 tm i 13-28 tm. Dużą popularnością cieszą się żurawie samochodowe typu hds z otwieraczami do kontenerów, które wykorzystywane są do selektywnej zbiórki odpadów. Żurawie HMF montowane są także na pojazdach do odbioru gabarytów, na cysternach do transportu wody pitnej, na pojazdach służących zimą do utrzymania dróg.