SIRIT wyposaża systemy hamulcowe Knorr-Bremse

fot. SIRIT Poland

Podczas targów IAA Transportation 2022 w Hanowerze włoska firma rodzinna Tosi F.lli – właściciel marki SIRIT – poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Knorr-Bremse w zakresie dostawy technologii szybkozłącza RTC (Release Tube Concept) dla produktów Knorr-Bremse.

Knorr-Bremse jest światowym liderem na rynku układów hamulcowych i innych systemów do pojazdów szynowych i użytkowych. Od ponad 115 lat Knorr-Bremse jest innowatorem w branży, napędzającym rozwój technologii mobilności i transportu.

Zarówno moduł Trailer EBS (iTEBS X), jak i moduł zawieszenia podwozia (CSM) dla konwencjonalnych i elektropneumatycznych układów zawieszenia będą wyposażone w technologię SIRIT RTC. Innowacyjny system montażu zapewni wszystkie połączenia przewodów zintegrowane w iTEBS X i CSM z pominięciem tradycyjnych zestawów okuć. Rozwiązanie jest wynikiem precyzyjnej inżynierii i rygorystycznych testów, które zapewniają istotną przewagę pod kątem zajmowanej przestrzeni i wagi.

Szybkozłącza wtykowe RTC dzięki uszczelnieniom O-ring chronią przed kurzem, brudem, solą i innymi czynnikami zanieczyszczającymi, zapewniając najwyższe standardy wydajności i bezpieczeństwa oraz realnie mistrzowski poziom, który gwarantuje najlepsze możliwe dostępne rozwiązanie push-in dla pneumatycznych układów hamulcowych.

RTC oznacza „Release Tube Concept”, czyli możliwość wyjęcia przewodu z łącznika za pomocą specjalistycznego narzędzia, które zapewnia elastyczność podczas procesu montażu i łatwą konserwację podłączonych urządzeń.

SIRIT to marka złączek do hamulcowych układów pneumatycznych włoskiej firmy Tosi F.lli s.r.l., założonej w 1967 r. W styczniu 2000 r Tosi F.lli przejęła spółkę SIRIT i przez wiele lat działalności rozwijała zarówno produkty, jak i dystrybucję rynkową. SIRIT Poland jest dystrybutorem marki SIRIT w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. SIRIT jest dziś jedną z wiodących marek złączek do hamulców pneumatycznych przeznaczonych do pojazdów specjalnych.