Neoplan Cityliner dla PCK – to kolejny etap wsparcia logistycznego od Grupy Volkswagen

Na zdjęciu od lewej: Dietmar Mnich – prezes zarządu Volkswagen Poznań, Janusz Sibiński – członek zarządu Głównego PCK i Marc Martinez – prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska (Fot. Volkswagen Poznań)

Dzisiaj na terenie zakładów Volkswagen Poznań uroczyście przekazano Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi autobusu Neoplan Cityliner 2. Pojazd odegra ważną rolę w łańcuchu pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Dodatkowo oddział MAN Bus Starachowice przekazał PCK czek na 30 000 zł na pomoc humanitarną.

Pomoc drugiemu człowiekowi jest miarą naszego człowieczeństwa. Volkswagen Poznań i Polski Czerwony Krzyż blisko ze sobą współpracują, a wydarzenia ostatnich dwóch miesięcy tę współpracę dodatkowo zintensyfikowały i scementowały” – powiedział Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań i dodał: „Kompleksowe wsparcie logistyczne: powierzchnie, ludzie, samochody, a teraz również dalekobieżny autobus – to nasz wkład, nasze ogniwo w łańcuchu pomocy humanitarnej organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż”.

Fot. Volkswagen Poznań

Neoplan Cityliner 2 to autobus turystyczny klasy premium wyróżniający się najwyższym poziomem komfortu i bezpieczeństwa. Przekazany model, to wersja trzyosiowa z potężnym silnikiem MAN D26 Euro 6 o mocy 324 kW (441 KM). Wyposażenie obejmuje m.in. kuchnię, toaletę i wydajną klimatyzację. Pojazd ma wszystkie aktywne systemy bezpieczeństwa, takie jak EBS, ABS, ASR, ESP, światła ksenonowe czy funkcję doświetlania zakrętów.

Przekazanie autobusu Neoplan Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi to przykład doskonałej współpracy w ramach koncernu Volkswagen zarówno na szczeblu centrali jak i tu lokalnie w Polsce. Jesteśmy jedną rodziną i wzajemnie uzupełniamy swoje działania. Neoplan Cityliner to jeden z topowych modeli autobusów turystycznych w naszej ofercie. To już kolejna z wielu naszych inicjatyw związanych z pomocą dla Ukrainy” – powiedział Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Fot. Volkswagen Poznań
Fot. Volkswagen Poznań
Fot. MAN Bus Starachowice

Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące. „Docieramy z pomocą humanitarną na terenie Polski, ale także na teren Ukrainy. Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Volkswagen nasze działania będą prowadzone na jeszcze szerszą skalę. Nieocenione dla nas jest także wsparcie pracowników Volkswagen Poznań, jest ono dla nas w tym czasie najcenniejsze” – zapewnił odbierający symboliczne kluczyki do autobusu, Janusz Sibiński członek zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Połączone siły PCK i VW Poznań
W ramach pomocy ogarniętej wojną Ukrainie Volkswagen Poznań, uruchomił łańcuch pomocy humanitarnej. W ścisłej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, Volkswagen Poznań zapewnił na szlaku transportów humanitarnych obsługę logistyczną, powierzchnie magazynowe, w których przechowywane są dary dla uchodźców oraz produkowane w Poznaniu i we Wrześni lekkie samochody dostawcze.

Już od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie i związanego z tym napływu uchodźców wojennych do naszego kraju, wieli pracowników Volkswagen Poznań i innych spółek Grupy Volkswagen włączyło się do pomocy potrzebującym. Zbierają i segregują dary, oraz pracują przy obsłudze magazynów, które na rzecz PCK udostępniła spółka. Dodatkowo pracę wolontariuszy i pracowników PCK ułatwiają pojazdy marki Volkswagen Samochody Dostawcze, dzięki którym wiele darów może być przewożonych w konkretne, najbardziej oczekujące wsparcia miejsca. (Więcej pisaliśmy o tej akcji w tym linku) #napomocUkrainie

Fot. Volkswagen Poznań