DKV współpracuje z berlińską fundacją Imagine i pomaga znaleźć pracę dla specjalistów IT z Ukrainy na terenie Niemiec

Fot. DKV

Obok doraźnej pomocy obywatelom Ukrainy, DKV wspiera berlińską fundację Imagine, która pomaga specjalistom z dziedziny IT oraz customer experience z Ukrainy znaleźć oferty na niemieckim rynku pracy.

Na czym polega współpraca z Imagine Foundation? Dla niemieckich przedsiębiorstw wyzwaniem jest niedobór wyspecjalizowanych pracowników z obszaru nowych technologii, gdyż lokalnych specjalistów jest wciąż za mało. Ponieważ osoby napływające z zagranicy borykają się z barierami wejścia, takimi jak choćby brak dostępu do internetu, zadaniem fundacji Imagine jest łączenie kompetencji przybywających ekspertów z aktualnymi potrzebami firm.

„Strategia rozwoju DKV jest ściśle powiązana z cyfryzacją, dlatego do naszego zespołu nieustannie poszukujemy profesjonalistów z zakresu IT oraz budowania doświadczeń klienta. Poprzez współpracę z Imagine będziemy mogli przedstawiać nasze oferty pracy znacznie szerszemu gronu specjalistów, a nowym pracownikom zapewnić rozwój talentów w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie” – mówi Till Kreiler, szef pionu cyfryzacji w DKV Mobility.

Od pierwszych dni tragicznych wydarzeń DKV Mobility prowadzi działania pomocowe dla obywateli z Ukrainy. Centrala firmy podjęła współpracę z fundacją DocStop, wspomagając pakietami opiekuńczymi kierowców ze Wschodu, którzy utknęli na niemieckich autostradach. Operator wysłał też do ukraińskich szpitali transport ciężarowy, wypełniony środkami farmaceutycznymi, odzieżą czy śpiworami – w porozumieniu ze Związkiem Niemiecko-Ukraińskim Rhein-Dnipro.

Fot. DKV