Poczta Polska wysyła transport z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Fot. Poczta Polska

Poczta Polska solidaryzuje się Ukrainą i wysyła pomoc rzeczową, której odbiorcą po stronie ukraińskiej będzie Poczta Ukrainy UKRPOSHTA. Pierwszy transport ciężarowy z najpotrzebniejszymi aktualnie rzeczami właśnie wyruszył w drogę. Wartość pomocy to ponad 224 tys. złotych, pochodzących ze środków Fundacji „Pocztowy Dar” i spółek z grupy Poczty Polskiej oraz zaprzyjaźnionych firm.

Poczta Polska od początku rosyjskiej agresji na wiele sposobów wspiera Ukrainę. W uzgodnieniu z Pocztą Ukrainy, Poczta Polska przejęła m.in. rolę łącznika UKRPOSHTA w międzynarodowym ruchu pocztowym.

Fot. Poczta Polska

Dostawa najpotrzebniejszych przedmiotów, w tym m.in. konserw mięsnych, mleka w proszku i musu dla dzieci, środków higienicznych i dezynfekujących, chusteczek, karimat, śpiworów, kocy czy noszy płachtowych do przenoszenia rannych, jest już w drodze. Wartość wysłanych darów to ponad 224 tys. zł, z czego ponad 181 tys. zł. pochodzi z funduszy własnych pocztowej fundacji korporacyjnej „Pocztowy Dar”, wpłat podmiotów Grupy Poczty Polskiej oraz wpłat pracowników Poczty Polskiej. Pozostałe dary przekazały firmy współpracujące z Pocztą Polską: Polfa Tarchomin S.A., ekobieca, MAKEUP, Avanti Sp. z o.o., Centrum Dystrybucji Mięsa i Wędlin Publimar, Babymam. W pełni załadowanej ciężarówce znalazły się 32 palety z darami.

Fot. Poczta Polska
Fot. Poczta Polska

“Jesteśmy sercem z mieszkańcami Ukrainy i na wszelkie dostępne nam sposoby jesteśmy stale gotowi do niesienia im pomocy. Nasz transport z pomocą humanitarną będzie stanowił wsparcie przede wszystkim dla pracowników ukraińskiej poczty narodowej i ich rodzin. Pocztowcy z Ukrainy pozostali w kraju i starają się realizować swoje zadania, dbając o zapewnienie ciągłości działania państwa mimo, że jest to obecnie ekstremalnie trudne i niebezpieczne” –  mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Fot. Poczta Polska

W ramach solidarności z Ukrainą, Poczta Polska przystąpiła także do rządowego programu pomocy naszym dotkniętym wojną sąsiadom, przygotowując m.in. kilkaset miejsc noclegowych w pocztowych ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych oraz hotelu pracowniczym. Organizowany jest przewóz obywateli Ukrainy z granicy do wskazanego przez sztaby kryzysowe miejsca w Polsce, a także specjalny transport na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Spółka również oferuje miejsca pracy, w tym na wielu stanowiskach, na których nie jest wymagana znajomość języka polskiego. Poczta Polska planuje kolejny transport już w przyszłym tygodniu.

Fot. Poczta Polska