Grupa Stellantis – zrzeszająca m.in marki Opel, Fiat, Peugeot, Citroën – przekazuje 1 mln euro na rzecz ukraińskich uchodźców

Fot. Stellantis

Stellantis N.V. (grupa zrzeszająca m.in marki Opel, Fiat, Peugeot, Citroën), za pośrednictwem swojej fundacji, przeznacza 1 mln euro na pomoc humanitarną dla ukraińskich uchodźców i ludności cywilnej, przesiedlonej w wyniku obecnego kryzysu. Przy wsparciu szefa operacji Stellantis na Ukrainie, Stellantis będzie polegać na lokalnej organizacji pozarządowej (NGO), która wesprze Ukraińców w wykorzystaniu tego funduszu.

„Stellantis potępia przemoc i agresję, a w czasie tego bezprecedensowego cierpienia naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych ukraińskich pracowników i rodzin. Doszło do agresji, która wstrząsnęła porządkiem świata, i tak już zachwianym przez niepewność. Społeczność Stellantis, składająca się z przedstawicieli 170 narodowości, z przerażeniem patrzy, jak cywile uciekają z kraju. Nawet jeśli skala ofiar nie jest jeszcze znana, straty w ludziach będą trudne do zniesienia”– powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis.

Firma Stellantis zatrudnia na Ukrainie 71 pracowników i natychmiast powołała specjalny zespół wsparcia, który przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aktywnie monitoruje ich zdrowie i bezpieczeństwo. Na chwilę obecną wszyscy są bezpieczni.