Scania Super 460 R wygrywa w „Teście 1000 punktów”

Fot. Scania

Scania Super 460 R została porównana z najnowszą ofertą pojazdów Volvo i MAN, analizowano wszystkie kluczowe aspektów współczesnych samochodów ciężarowych przeznaczonych do transportu długodystansowego.  Nowy układ napędowy Scania Super odegrał kluczową rolę w zwycięstwie. To czwarte z rzędu zwycięstwo Scania w „Teście 1000 punktów”,  organizowanym przez niemiecki magazyn branżowy „Lastauto omnibus”.

Zgodnie z założeniami organizatorów tegoroczne testy obejmowały porównanie wyników pojazdów o masie całkowitej zestawów 40 t, z kabinami sypialnymi o średniej wielkości i mocy do 480 KM. Średnie zużycie oleju napędowego w pojeździe Scania na torze testowym wyniosło 27,1 l/100 km. Kolejne miejsca zajęły: Volvo (28,2 l) i MAN (29,8 l). Po zestawieniu wyników sześciu różnych elementów testu (kabina, prowadzenie, układ napędowy/osiągi, zużycie paliwa, koszt/koszty operacyjne, bezpieczeństwo), Scania otrzymała łącznie 947,3 punktów na 1000 punktów.

“To pierwsze potwierdzenie od niezależnych dziennikarzy branżowych, że układ napędowy Scania Super, który zaprezentowaliśmy w Södertälje w listopadzie ubiegłego roku, jest tak dobry, jak twierdzimy. To także dowód na to, że oferta Scania w kwestii efektywności transportu nie ma sobie równych na rynku. Różnice punktowe w tych testach są zazwyczaj wąskie, jednak układ napędowy Scania Super okazał się o około 4 procent bardziej wydajny niż w przypadku drugiego miejsca” – mówi Stefan Dorski, starszy wiceprezes, dyrektor Scania Trucks i dodaje: “Postrzegamy te testy porównawcze, jako część procesu rozwoju naszego produktu, a także potwierdzenie tego, co już osiągnęliśmy. Klienci z różnych branży korzystają z tych informacji przy podejmowaniu decyzji zakupowych, ponieważ zweryfikowali je niezależni eksperci”.