Transport: Alegre stawia na ciągniki Volvo FH

Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre Logistic (fot. Volvo Trucks Polska)

Po dwóch latach przerwy Alegre Logistic zamówiło ponownie pojazdy Volvo FH –
flota firmy powiększy się w najbliższych miesiącach o 10 ciągników siodłowych Volvo FH 4×2 z silnikami o mocy 500 KM. Pierwsze dwa pojazdy zostały już odebrane w oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.

Z firmą Volvo współpracujemy od blisko 20 lat. Nigdy nie zawiodły nas ich auta. Znamy te samochody, a co ważniejsze, znamy i cenimy ludzi. Wiemy, że możemy na nich liczyć. Volvo Truks to solidna marka” – wylicza Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre Logistic.

Spółka zajmuje się głównie transportem międzynarodowym oraz w części i krajowym. Działalność firmy obejmuje również spedycję, a od kilku lat również i logistykę przesyłek. W tej branży niezbędna jest duża i nowoczesna flota pojazdów. „Nasza flota liczy 50 samochodów o masie 24 ton. Posiadamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy” – dodaje prezes.

Fot. Volvo Trucks Polska

Współpraca z Volvo Trucks Polska wchodzi w kolejny etap. W najbliższych miesiącach Volvo Trucks przekaże do Alegre 10 ciągników Volvo FH. 15 października br. firma Alegre odebrała 2 pierwsze pojazdy i z tej okazji w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks odbyła się specjalna uroczystość. Pojazdy zostały przygotowane do wydanie przy udziale Autoryzowanego Serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym Klient ściśle współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej.
Te dwuosiowe ciągniki o mocy 500 koni mechanicznych, wyposażone w 13 litrowe silniki Euro VI Step D, będą wykorzystywane w zestawach o tonażu 40 ton. Te silniki – w porównaniu do swoich poprzedników – zużywają około 3% paliwa mniej. W skali dużej firmy transportowej takie kilka procent to znaczna oszczędność. Pojazdy są również wyposażone w aktywne tempomaty i system rozpoznający topografię terenu, dopasowujący prędkość do ukształtowania drogi.

fot. Volvo Trucks Polska

Bardzo się cieszymy się, że Pan Jarosław Buła wraca do nas po dwóch latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny Ambasador marki Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie zakupił od nas blisko 50 pojazdów” – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska i dodaje: „Alegre to przewoźnik bardzo opiniotwórczy na swoim terenie. To przykład prężnie rozwijającej się firmy, która korzysta z nowoczesnych systemów zarządzania, wychodzi poza utarte schematy i chętnie testuje nowości pojawiające się w branży transportowej i logistycznej. To polska stabilnie rozwijająca się firma z rodzinnymi korzeniami i wciąż dużym potencjałem. Bardzo się cieszymy, że wraca do nas po krótkiej przerwie”.

Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre Logistic i Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska (fot. Volvo Trucks Polska)

Zakupione przez Alegre Logistic ciągniki zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. „Jeżeli chodzi o finansowanie, to najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, aby znaleźć rzetelnego partnera, który będzie wspierał leasingobiorcę przez cały okres trwania umowy i znajdzie dobre rozwiązanie dotyczące ubezpieczenia. A takim partnerem jest właśnie VFS. Wyróżnia nas to, że jesteśmy leasingiem fabrycznym, czyli specjalizujemy się tylko i wyłącznie w finansowaniu środków transportu z grupy Volvo Trucks” – mówi Maja Proc, dyrektor sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska.
Ciężarówki, objęte są także kontraktem serwisowym Volvo Trucks, czyli mają zapewnioną gwarancję wszystkich napraw. Dla Alegre Logistic to ważna informacja. Można poczuć się zaopiekowanym” – uśmiecha się prezes Alegre.

fot. Volvo Trucks Polska
Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre Logistic i Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska (fot. Volvo Trucks Polska)