Volvo Trucks i DFDS łączą siły

Fot. Volvo

Volvo Trucks i DFDS, największa firma logistyczna i wysyłkowa w Europie Północnej, łączą siły w elektryfikacji przewozów pojazdami ciężarowymi. W pierwszym etapie współpracy DFDS będzie użytkować w pełni elektryczny samochód ciężarowy, dostarczając części do fabryki Volvo Trucks w Goeteborgu. Inicjatywa stanowi ważny krok w procesie tworzenia łańcucha dostaw dla Grupy Volvo, wolnego od paliw kopalnych.

Niedawno Volvo Trucks ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży trzech nowych, w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności. Jednym z nich jest Volvo FM Electric, zaś DFDS będzie jednym z jego pierwszych użytkowników na potrzeby transportu komercyjnego. Po zakończeniu okresu letniego pojazd ten zacznie kursować z dostawami do fabryki Volvo Trucks w Goeteborgu, w Szwecji. Początkowo będzie pokonywać dystans 120 kilometrów dziennie.

Grupa Volvo jest jednym z największych na świecie producentów samochodów ciężarowych i innych pojazdów – a przez to także dużym nabywcą transportu. Jej celem jest zbudowanie łańcucha dostaw wolnego do paliw kopalnych.

Wydajne stacje ładowania
Aby zabezpieczyć przyszłość swojej inwestycji, DFDS postanowiła zbudować w swojej bazie w Goeteborgu najbardziej wydajne spośród dostępnych na rynku stacje ładowania akumulatorów, o mocy 350 kW.

Najbardziej kompletna gama pojazdów w branży
Od chwili rozpoczęcia sprzedaży trzech nowych modeli elektrycznych – Volvo FH, FM i FMX – Volvo Trucks dysponuje imponującą gamą aż sześciu elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. To obecnie najbardziej kompletna oferta tego typu pojazdów na rynku.

Fakty dotyczące gamy pojazdów elektrycznych Volvo Trucks
Produkcja nowych elektrycznych Volvo FH, FM i FMX z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się w drugiej połowie 2022 r. Tym samym modele te dołączą do miejskich Volvo FL Electric i Volvo FE Electric, produkowanych seryjnie od 2019 r. z myślą o tym samym rynku. W grudniu 2020 r. rozpoczęto sprzedaż modelu Volvo VNR Electric w Ameryce Północnej.