Iveco Poland przekazało 1000. egzemplarz pojazdu zasilanego LNG w Polsce

Fot. Iveco Poland

Przedstawiciele Iveco Poland przekazali firmie PTM Wyszyński kluczyki do wyjątkowej ciężarówki. Wśród 2 ciągników siodłowych Iveco S-WAY LNG o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquefied Natural Gas – LNG),  znalazł się wyjątkowy, bo 1000. egzemplarz w Polsce niskoemisyjnego pojazdu. Uroczyste spotkanie z klientem, oficjalne przekazanie pojazdów oraz wręczenie wyjątkowego prezentu, odbyło się w siedzibie firmy w Wyszkowie pod Warszawą.

Dostarczone pojazdy Iveco S-WAY LNG w wersji Low Tractor z silnikami o mocy 460 KM, zostały wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 320 kg. To rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych klienta zapewniając zasięg pojazdów do 1300 km na jednym tankowaniu. Ponadto ciągniki Iveco posiadają nowoczesną automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE. Nowoczesne pojazdy S-WAY LNG klienta zostały dodatkowo wyposażone w nawigację satelitarną, retarder, automatyczną klimatyzację wraz z klimatyzacją postojową, oświetlenie LED i lodówki w wersji Premium. Pojazdy klienta objęte są kontraktem serwisowym Iveco 3XL Life, z limitem 650 tysięcy km w okresie 5 lat.

Od lewej: Konrad Parada, Iveco Poland; Marek Wyszyński, PTM Wyszyński; Robert Ryczywolski, Iveco Poland; Ilona Wyszyńska – Zajkowska, PTM Wyszyński; Małgorzata Wyszyńska – Kwiatkowska, PTM Wyszyński; Robert Purta – PTM Wyszyński. (fot. Iveco Poland)

„Technologia wykorzystana w pojazdach Iveco S-WAY LNG zapewnia obniżenie emisji dwutlenku węgla podczas realizacji misji transportowych oraz optymalizuje koszty. Zwolnienie z opłat MAUT na terenie Niemiec do 2023 roku, z którego mogą skorzystać przewoźnicy, jest dodatkowym atutem ekonomicznym. Nasze pojazdy umożliwiają także realizację zleceń, które wymagają pozwolenia na wjazd do centrów miast Europy tylko pojazdom niskoemisyjnym, podobnie jest też z wjazdem do niektórych portów przeładunkowych. Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy tak imponującą sprzedaż w Polsce pojazdów gazowych i przyczyniamy się do zmniejszenia śladu węglowego. Firmie PTM Wyszyński gratulujemy wyjątkowego egzemplarza pojazdu LNG i życzymy szerokości” – powiedział Konrad Parada, Direct Sales Manager Iveco Poland,

Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedzało szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy Iveco. Obejmowało ono między innymi naukę techniki ekonomicznej jazdy oraz obsługę systemu Iveco HI-CRUISE GPS posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię mapowania GPS. Poznanie nowoczesnego systemu komunikacji Iveco S-WAY pozwoli kierowcom zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdu, dzięki wykorzystaniu usługi pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki.

Fot. Iveco Poland

„Nasza firma koncentruje się na jakości, codziennie staramy się, aby to co robimy było na coraz wyższym poziomie, wspieranym przez nowoczesne rozwiązania i technologie, jakim jest w tym przypadku pojazd Iveco S-WAY LNG. Te niezwykle zaawansowane i nowoczesne ciągniki siodłowe są naszą odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy tak jak my cenią jakość, oszczędność kosztów oraz zrównoważony transport wspierany właśnie poprzez pojazdy niskoemisyjne w branży transportowej. Cieszymy się, że to akurat do nas trafił 1000. pojazd gazowy w Polsce. Dziękujemy przedstawicielom Iveco za wyjątkowy prezent jakim jest miniatura pojazdu S-WAY przygotowana z uwzględnieniem wzoru oklejenia pojazdów w naszej flocie. Traktujemy ten model jako wizytówkę firmy i jej kierunku transformacji. Planujemy kolejne inwestycje i wymianę taboru na pojazdy niskoemisyjne od Iveco. Jesteśmy w pełni przekonani do tej technologii.” – powiedział MarekWyszyński, właściciel PTM Wyszyński

Firma PTM Wyszyński od lat realizuje zadania w transporcie międzynarodowym ładunków całopojazdowych (FTL). Zasięgiem obejmuje całą Europę oraz Rosję. Firma transportowa obsługuje klientów działających w przemyśle samochodowym, elektrycznym i elektronicznym, maszynowym i w dziedzinie opakowań. Realizuje także zlecenia dostaw awizowanych na konkretny moment, uczestnicząc w procesie zwiększania efektywności i elastyczności oraz skracania cyklu produkcyjnego zgodnie z koncepcją „just in time”. Firma skupia się przede wszystkim na stałym doskonaleniu poziomu oferowanych usług oraz rozwijaniu technologii.

Fot. iveco Poland