Cel – obronić tytuł mistrza na tegorocznym Dakarze

fot. Petronas De Rooy Iveco

Zespół Petronas De Rooy Iveco startuje w edycji 2017 Rajdu Dakar, wystawiając trzy samochody ciężarowe, w tym jednego Iveco Powerstar 4×4 i dwa Iveco Trakker 4×4.

Już siódmy rok z rzędu Iveco jest oficjalnym sponsorem zespołu Petronas De Rooy Iveco, któremu dostarcza pojazdy, silniki i części zamienne. Iveco Powerstar 4×4 i dwa Trakkery 4×4 będą przedzierały się przez bezdroża edycji 2017 tego wytrzymałościowego rajdu pojazdów terenowych. Ciężarówki są wyposażone w silniki Iveco Cursor 13 o mocy do 900 KM, przygotowane na rajd specjalnie przez FPT Industrial – dział CNH Industrial odpowiedzialny za zespoły napędowe. Zespół Petronas De Rooy Iveco dysponuje także siedmioma dodatkowymi pojazdami wsparcia, w tym sześcioma Trakkerami i jednym Daily.

Dakar 2017 zapowiada się jako wyjątkowo trudny rajd, w którym wezmą udział doskonale przygotowani i zawzięci rywale: 39. edycja tego najsłynniejszego rajdu świata startuje 2 stycznia 2017 r. w Asunción w Paragwaju. Trasa wiodąca przez Paragwaj, Boliwię i Argentynę liczy ponad 9 tys. km, a metę wyznaczono w Buenos Aires, dokąd pojazdy powinny dotrzeć 14 stycznia.

Po fantastycznym występie w 2016 r. zespół Petronas De Rooy Iveco zregenerował siły i znów jest gotowy do walki. Dwaj kierowcy, Gerard de Rooy i Ton van Genugten, chętnie podejmą wyzwanie przy cennym wsparciu Wufa van Ginkela.

fot. Petronas De Rooy Iveco
fot. Petronas De Rooy Iveco

Gerard de Rooy, który zasiądzie za kierownicą Iveco Powerstar (nr startowy 500) z kabiną sypialną, jest doświadczonym kierowcą — wielokrotnie dał pokaz swoich wyjątkowych umiejętności, odnosząc pamiętne zwycięstwa w edycjach 2012 i 2016 Rajdu Dakar. Towarzyszy mu hiszpański pilot Moi Torrallardona — doświadczony nawigator, który w tym wyścigu współpracował już z wieloma słynnymi kierowcami. Holendersko-hiszpański tandem wystąpił wspólnie po raz pierwszy w Rajdzie Maroka w 2015 r. W Iveco Powerstar będzie podróżował także mechanik Darek Rodewald, odpowiadający za zapewnienie wsparcia technicznego w czasie całego rajdu.