Program do kalkulacji obciążenia osi NoVAB 3.0

Holenderska firma Ten Linden Transport regularnie wykorzystuje program NoVAB 3.0 w procesie przygotowania operacji transportowych (fot. Nooteboom Trailers)

Po wprowadzeniu przez firmę Nooteboom na początku 2019 r. programu do kalkulacji obciążenia osi NoVAB 3.0 liczba użytkowników programu stale rośnie. Aby doskonalić funkcjonalność swojego oprogramowania, firma Nooteboom stale zbiera opinie użytkowników tego praktycznego narzędzia wspomagającego przygotowanie nawet najtrudniejszych operacji transportowych.

Jednym z pierwszych użytkowników tego programu była holenderska firma Ter Linden Transport z Doetinchem. Zdaniem dyrektora generalnego Rolanda Ter Lindenena i koordynatora technicznego Thomasa Heezena z firmy Ten Linden Transport dotychczasowe doświadczenia związane z wykorzystaniem NoVAB są jak najbardziej pozytywne. W firmie docenia się, że jest to praktyczna i przyjazna dla użytkownika aplikacja internetowa, z której można korzystać wszędzie i na różnych platformach. Na pochwałę zasługuje również fakt, że od strony graficznej NoVAB 3.0 jest znacznym ulepszeniem w stosunku do poprzedniej wersji, czyli NoVAB 2000.

W firmie Ter Linden Transport korzysta się z aplikacji NoVAB w różnorodny sposób. Wyniki wykorzystywane są do ubiegania się o zwolnienia z transportu ze względu na dokładne i prawidłowe obliczenie nacisków na osie oraz ich wyraźne przedstawienie, dotyczy to również rozstawu osi. Program służy również jako narzędzie instruktażowe dla kierowców, pozwalające im w czytelny sposób przekazać wiedzę na temat planu załadunku. Ter Linden Transport wykorzystuje program również do sporządzania swoich ofert transportowych.

Zdaniem Rolanda Ter Lindena i Thomasa Heezena, ponieważ aplikacja jest łatwa w obsłudze, a obliczenia są dokładne, NoVAB może być ważnym uzupełnieniem dla innych przewoźników wykonujących przewozy nienormatywne, zwłaszcza gdy wykorzystują w tym celu naczepy Nooteboom. Istotne jest również to, że Nooteboom oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi programu, szybko reaguje też na pojawiające się ze strony użytkowników pytania oraz życzenia dotyczące ewentualnych modyfikacji czy ulepszeń.

Przypomnijmy, że NoVAB (Nooteboom Vehicle Axle Load Calculation) to program obliczania obciążenia osi pojazdu opracowany przez Nooteboom. Program dokładnie oblicza optymalną pozycję ładunków (i wywoływanych przez nie obciążeń) w kombinacjach pojazdów, na które mają zostać załadowane, co pozwala na uniknięcie przeciążenia osi.

Obecnie na całym świecie program NoVAB wykorzystywany jest przez ponad 1200 firm. Najnowsza wersja – NoVAB 3.0 Cloud działa w chmurze, oprogramowanie jest automatycznie aktualizowane, aby wszyscy użytkownicy wykorzystywali zawsze tę samą wersję. Program ma bogatą bibliotekę ciężarówek, ciągników, naczep i ładunków. Dane tych pojazdów można łatwo modyfikować lub uzupełniać, a także można zestawiać różne konfiguracje. Użytkownik może, kopiując wybrane pojazdy, tworzyć własną flotę. To samo dotyczy wyboru rodzaju ładunku. Możliwe jest także zaimportowanie istniejących danych z wcześniejszej wersji programu. W przypadku pojazdów marki Nooteboom dane dotyczące konkretnej naczepy lub przyczepy można uzyskać, podając numeru podwozia. NoVAB 3.0 ma również obszerną bibliotekę obciążeń, które można łatwo dostosować i rozszerzyć.

Wersja NoVAB 3.0 Cloud jest dostępna w różnych formach subskrypcji, w wersjach dla pojedynczego użytkownika i wielu użytkowników. Naturalnie Nooteboom oferuje również możliwość wypróbowania programu przed jego kupnem.

Działający w chmurze program NoVAB 3.0 ma bogatą bibliotekę ciężarówek, ciągników, naczep i ładunków – użytkownik może skopiować wybrane pojazdy, tworząc własną flotę (fot. Nooteboom Trailers)