Dr Richard Slovák nowym dyrektorem fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

Dr Richard Slovák, nowy dyrektor zarządzający fabryki w Niepołomicach i prezes zarządu MAN Trucks sp. z o.o. (fot. MAN)

1 listopada 2021 r. dr Richard Slovák został nowym dyrektorem zarządzającym fabryki MAN Trucks w Niepołomicach oraz prezesem zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o. Na tym stanowisku dr Slovák staje przed wyzwaniem związanym z rozbudową podkrakowskiego zakładu, jednego z kluczowych elementów realizacji strategii New MAN.

W czasie trójzmianowego systemu pracy powstawać tam będzie kompletne portfolio pojazdów ciężarowych MAN, od pojazdów klasy lekkiej i średniej po pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej, cenionych nie tylko przez klientów, ale także ekspertów i dziennikarzy, zdobywających liczne nagrody i wyróżnienia takie jak np. International Truck of the Year 2021. W zakładzie znajdzie się także centrum modyfikacji pojazdów ciężarowych oraz hala wyposażenia kabin.

Rozpoczynam pracę w fabryce pojazdów ciężarowych MAN w tak kluczowym dla zakładu momencie. Po zakończeniu prac budowlanych będziemy największym zakładem w sieci produkcyjnej MAN na świecie. Powstawać będą tu pojazdy ciężarowe MAN wszystkich typoszeregów dla wszystkich rynków. To duże zobowiązanie, ale i wyróżnienie dla całego zespołu. Bardzo się cieszę, że będę brał udział w tym procesie” – skomentował nowy dyrektor.

Dr Richard Slovák pochodzi ze Słowacji i jest doktorem socjologii, absolwentem słowackiego Uniwersytetu Danubius. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu produkcją, jakością i logistyką. Swoją karierę zawodową, związaną z motoryzacją rozpoczął w 1997 r. od pracy w zakładzie VW w Bratysławie. Konsekwentnie pokonywał kolejne szczeble kariery, zajmując różne stanowiska w koncernie i pracując dla różnych marek koncernu VW, na kilku kontynentach i w wielokulturowym środowisku. Był m.in. szefem zakładu Seata w Barcelonie oraz zakładu VW w Puebla w Meksyku. Pracował również w zakładzie FAW-Volkswagen w Chinach gdzie produkowane są modele Jetta i Bora.