Oszczędności rzędu 3000 zł na miesiąc po testach vanów MAN TGE. Firma GTV Bus użytkuje 40 takich modeli

40 nowych samochodów dostawczych MAN TGE w wersji osobowej zasila flotę firmy GTV Bus. Przekazanie symbolicznego klucza do samochodów (od lewej): Jan Grabowski – właściciel firmy zabudowującej Vvan Grabowski, Marc Martinez – prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marcin Jaworski – prezes zarządu GTV Bus, Grzegorz Rogalewicz – dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych MAN Truck & Bus Polska. (fot. K. Biskupska)

Firma GTV Bus specjalizująca się w międzynarodowych przewozach osobowych, użytkuje 40 vanów MAN TGE w wersji osobowej. To wynik dynamicznego rozwoju firmy, która od dłuższego czasu planowała inwestycję w większe samochody.

Zamówione pojazdy to 9 osobowe vany zabudowane przez firmę Vvan Grabowski, wyposażone w najnowszy silnik spełniający obowiązujące normy czystości spalin i cechujący się najniższym w swojej klasie zużyciem paliwa.

Fot. K. Biskupska

“Testowaliśmy modele MAN TGE przez 3 miesiące, testy tych pojazdów odbywały się równolegle z innymi modelami. Vany MAN wypadły najlepiej – już po tak krótkim okresie, gdzie pojazdy robiły miesięcznie ok 30-40 tys. km w przewozie międzynarodowym, oszczędności sięgnęły rzędu 3000 zł na miesiąc na jednym pojeździe, w zależności oczywiście od stylu jazdy kierowcy. Łatwo więc policzyć miesięczną oszczędność po zakupie 40 takich pojazdów” powiedział Marcin Jaworski, prezes zarządu GTV Bus.

Firma GTV Bus od 25 lat wykonuje przewozy osobowe do Niemiec, Holandii i Belgii. Wśród zleceń, 90% to przewóz pracowników do pracy za granicą. To, co wyróżnia firmę wśród konkurencji, to transport osób dosłownie z domu, do miejsca docelowego, pod adres, bez tradycyjnego zabierania pasażerów z przystanków.

Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo i komfort dla naszych klientów. Teraz postanowiliśmy zamówić też większe pojazdy, wyposażone w dodatkowe systemy hamowania i bezpieczeństwa oraz dużo wygodniejsze, regulowane w każdej płaszczyźnie fotele. Pasażerowie docenią zapewne tak ważny w długiej podróży aspekt, jak duża przestrzeń na nogi i bagażedodał prezes GTV Bus.

Flota firmy GTV Bus to 400 pojazdów, a wśród nich nie tylko samochody dostawcze do transportu osób, ale i autokary turystyczne (od 55 do 86 miejsc). Od 4 lat firma zajmuje się również transportem lokalnym gminnym.

Zamówione pojazdy to 9-osobowe vany zabudowane przez firmę Vvan Grabowski (fot. K. Biskupska)

MAN TGE – bezpieczeństwo i komfort
Zakupione modele TGE , to pojazdy wyposażone są w liczne systemy wspomagające pracę kierowcy, zapewniając najwyższy standard bezpieczeństwa, jak: asystent hamowania awaryjnego, system wykrywania zmęczenia kierowcy, ogólnoeuropejski system eCall, przednie i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, systemy kontroli trakcji i stabilizacji jazdy, w tym asystent bocznego wiatru, system wspomagania ruszania na wzniesieniu, kamera cofania.

„Gratuluję firmie GTV Bus zakupu 40 samochodów MAN TGE. To świetna decyzja zarówno jeśli chodzi o komfort pracy kierowcy i pasażerów, jak i o efektywne zarządzanie flotą i koszty eksploatacji. Samochody dostawcze MAN charakteryzują się wysokim komfortem podróży, bogatym wyposażeniem w systemy wspierające pracę kierowcy i komfortowe fotele, szczególnie istotne na dalekich trasach. Mam nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni z tego zakupu, a nasza współpraca będzie rozwijać się tak dynamicznie jak sama firma GTV Bus” – powiedział Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska podczas oficjalnego przekazania kluczyków do nowej floty GTV Bus.

Specjalnie dla firmy GTV Bus: pojazdy przygotowano w zielonym firmowym kolorze (fot. K. Biskupska)

Ponadto samochody wyposażono w wyposażenie zapewniające najlepszy komfort podróży dla pasażerów: system audio MAN Media Van z 6 głośnikami, wygłuszenie wnętrza pojazdu, klimatyzacja oraz ogrzewanie z indywidualnymi nawiewami dla przestrzeni pasażerskiej, wygodne pojedyncze fotele dla pasażerów, tapicerka wykonana według indywidualnego projektu, dodatkowe gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych w przestrzeni pasażerskiej i bagażowej. Przegroda oddzielająca przestrzeń bagażową od osobowej zapewnia bezpieczeństwo podróżnych podczas przewozu dodatkowego bagażu. Oświetlenie wewnętrzne przestrzeni pasażersko-bagażowej wykonane zostało w technologii LED. Zamontowane zostało także oświetlenie stopni wejściowych oraz wieszaczki na ubrania na ścianie grodziowej w części osobowej.

Pasażerowie docenią dużo wygodniejsze, regulowane w każdej płaszczyźnie fotele oraz tak ważny w długiej podróży aspekt, jak duża przestrzeń na nogi i bagaże (fot. K. Biskupska)
Fot. K. Biskupska
Fot. K. Biskupska

MAN TGE to chętnie wybierany i zamawiany samochód dostawczy, doceniany za mnogość konfiguracji dla każdego rodzaju transportu, bogate wyposażenie standardowe i za liczne nowe systemy asystenckie istotne dla bezpieczeństwa i komfortu, zarówno pasażerów jak i wspomagające kierowcę, oraz za bardzo niskie zużycie paliwa, a co za tym idzie niskie całkowite koszty użytkowania TCO.

Van TGE produkowany jest w fabryce w Białężycach koło Wrześni, gdzie do tej pory wyprodukowano ponad 50 000 modeli z logo lwa na masce. Spółka MAN Truck & Bus Polska dostarczyła polskim klientom od września 2017 r. do końca 2020 r. prawie 2500 samochodów tego typu.

Lista odbiorców dostawczaków MAN w Polsce jest bardzo długa. Są to firmy z różnych branż: kurierskie jak DPD Polska, służby mundurowe (Inspekcja Transportu Drogowego, Wojsko Polskie, Służba Więzienna czy Komenda Stołeczna Policji), czy instytucje medyczne takie jak Meditrans, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Falck, Fundacja Siepomaga, Bank Krwi czy szpitale w wielu polskich miastach. Wśród odbiorców podwozi TGE znalazły się też m.in. Ochotnicze Straże Pożarne, WOPR, GOPR, Telewizja Polska, Gaz System, Kancelaria Prezydenta RP czy Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach. W tym roku do końca sierpnia dostarczono już 754 samochody MAN TGE.

Autor: Katarzyna Biskupska

Fot. K. Biskupska