Koronawirus: MAN wznawia produkcję ciężarówek i autobusów

Fot. MAN Truck & Bus

Od 27 kwietnia br., po około sześciu tygodniach przerwy w produkcji, zakłady MAN Truck & Bus będą stopniowo w ograniczonym wymiarze wznawiać działalność.

Wdrożono już szeroko zakrojone środki ostrożności, które obejmują m.in. zapewnienie większej odległości między pracownikami, zmianę trasy na produkcji i, w razie potrzeby, dodatkowe wyposażenie ochronne, a także szkolenie i instruktaż pracowników. W ciągu ostatnich kilku tygodni zespół kryzysowy intensywnie pracował nad przygotowaniem planu, według którego można zrestartować zakłady. Wyzwaniem było m.in. niezawodne dostarczanie części przez dostawców, organizacja procesów pracy przy jednoczesnej ochronie współpracowników firmy, ale także środki stymulujące popyt na pojazdy użytkowe.

Pracownicy produkcyjni, a także administracyjni, na razie będą częściowo pracować według skróconego czasu pracy lub skorzystają z istniejących elastycznych uzgodnień dotyczących czasu pracy i pracy z domu, jeśli to możliwe. Powrót do biura będzie również rozłożony zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa.

Sieć serwisowa pracuje normalnie i jest nadal w pełni dostępna dla pojazdów marek MAN i Neoplan. Wszystko dla zapewnienia użytkowania pojazdów ratowniczych, zabezpieczenia łańcuchów dostaw i lokalnego transportu publicznego. Dotyczy to zarówno własnych stacji serwisowych MAN, jak i firm partnerskich MAN Truck & Bus, pod warunkiem, że jest to oficjalnie dozwolone i uregulowane przepisami prawa.

Fot. MAN Truck & Bus