Targi Automechanika Frankfurt Digital Plus 2021 – nowa koncepcja, dopasowana do panującej sytuacji pandemicznej

Targi Automechanika Frankfurt, to najważniejsza i największa impreza branżowa tego typu, odbywająca się w cyklu dwuletnim i gromadząca wystawców związanych głównie z rynkiem części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. W tym roku odbywa się 26. już edycja tej imprezy (fot. Automechanika)

Jakie są aktualne problemy i trendy na rynku części zamiennych i wyposażenia warsztatowego? Jakie są przyszłe wyzwania dla warsztatów samochodów użytkowych, m.in. ze względu na szybki rozwój alternatywnych źródeł napędów w pojazdach? Odpowiedzi na te pytania przyniosą targi Automechanika Frankfurt Digital Plus – najważniejsza i największa impreza branżowa rynku aftermarket.

Tegoroczna jej edycja odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r. w bardziej kompaktowej formie, zmodyfikowanej i dopasowanej do panującej sytuacji pandemicznej. (Tu link do naszej relacji z poprzedniej edycji 2018)

Co oznacza Digital Plus? Oznacza kompaktową wystawę na miejscu we Frankfurcie, a także obszerny program on-line z dodatkowymi funkcjami interaktywnej prezentacji firmy i nawiązywania kontaktów. Czyli tegoroczna edycja gwarantuje uczestnictwo i możliwość nawiązywania relacji biznesowych również tym osobom, które mają problem z przyjazdem czy to z powodu międzynarodowych ograniczeń w podróżowaniu czy w związku z polityką firmy.

Jak podaje organizator, zauważalne jest duże zapotrzebowanie na spotkania osobiste, ponieważ ok. 75% z 200 wystawiających się firm chce fizyczne pokazać się ze stoiskiem na wystawie. Oprócz wystawców niemieckich, pojawią się więc także firmy z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Danii, Finlandii, Polski, Węgier, Czech, Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Gruzji, Ukrainy, Rosji, Grecji, Turcji, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei, Chin, Tajwanu i Australii.

Technologie jutra
W jednej z hal, zorganizowane zostanie „Future Mobility Workshop 4.0” – centrum szkoleniowe oraz laboratorium testowe dla salonów samochodowych i warsztatów naprawczych. Przy współpracy z Instytutem Przemysłu Motoryzacyjnego (IfA) odbędą się też prezentacje innowacji produktowych oraz demonstracje technologii i modeli biznesowych jutra. Jako że cyfryzacja i nowe rozwiązania techniczne każdego dnia stawiają przed warsztatami samochodowymi nowe wyzwania – aby za nimi nadążyć ważny jest ciągły rozwój zawodowy. Dlatego jak na każdej edycji, tak i w tym roku na targach odbędą się warsztaty praktyczne dla pracowników warsztatów, a nacisk zostanie położony m.in. na obsługę posprzedażną. Przy współpracy z wystawcami odbędą się m.in. pokazy napraw powypadkowych. Ponadto Akademia Automechanika przez wszystkie trzy dni będzie prezentować najnowsze osiągnięcia w tematach związanych z serwisem i mobilnością jutra, elektromobilnością i drukiem 3D. To tylko część programu tegorocznej edycji targów.

Hypermotion Frankfurt
Dodatkowym bonusem jest to, że targi Automechanika odbędą się w tym samym czasie i miejscu co Hypermotion – targi branży logistycznej. Będzie to ciekawe połączenie sektora motoryzacyjnego (zarówno osobowego jak i użytkowego) z zarządzaniem flotą, elastycznymi łańcuchami dostaw czy systemami IoT. W obrębie Hypermotion oprócz tradycyjnej wystawy odbędzie się szereg konferencji i prezentacji dla odwiedzających.

Automechanika Frankfurt Digital Plus 2021 to szereg atrakcji, od nowych produktów po wykłady techniczne, imprezy networkingowe, sesje szkoleniowe, prezentacje, konkursy i imprezy wieczorne. Więcej informacji po tym linkiem

Wystawcy edycji 2021
We frankfurckim centrum wystawienniczym zaprezentują się m.in. następujące firmy: Schaeffler, Hunter, Liqui Moly, SATA, Mercedes-Benz Gebrauchtteile Center (Centrum Części Zamiennych), Snap-on Equipment, Kärcher, Christ, WashTec, AVL DiTEST, Hengst, Heinrich Eibach, ABBT Arnott, AJUSA Auto Juntas, Audatex, Adriateh doo, BBT Automotive Components, AUTOonline, MAPCO Autotechnik, DINEX, Glaubitz, Saxon Junkalor, Inficon, ATH Heinl, Schumacher, Auger Autotechnik, Erich Jaeger, Nissens Automotive wraz z AVA Benelux, HaynesPro, Inforserveis SL, Visomax Coating, TÜV Rheinland, ZDK (Centralne Stowarzyszenie Niemieckiego Handlu Motoryzacyjnego) i wiele innych.
A to niektóre firmy, które wezmą udział całkowicie on-line: Continental, ElringKlinger, Mahle, Mol-Lub KFT, Body Shop News, Vogel Communications Group, Robert Bosch.

Opracowała: Katarzyna Biskupska

Fot. K.Biskupska