Transexpo 2021 z najlepszymi

Fot. Transexpo

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo zaplanowane na październik br. zapowiadają się bardzo ciekawie – swój udział w wydarzeniu potwierdzili już branżowi liderzy z kraju i zagranicy.

Targi po wielu pandemicznych perturbacjach odbędą się w terminie od 27 do 29 października br. Wśród firm, które w tej edycji zaprezentują swoje nowości nie zabraknie czołowych producentów, m.in.: Solaris Bus & Coach, Autosan, ABP Bus & Coach , Volvo Polska czy Man Truck & Bus Polska. Ponadto na liście wystawców Transexpo 2021 znajdują się firmy z sektora części i wyposażenia pojazdów transportu publicznego, wyposażenia obiektów zaplecza technicznego i systemów informatycznych m.in.: R&G Plus, Kiel, Ster, Groeneveld, Camira, Herbert Kneitz, Drabpol, Polgard, DPK System, GMV, Pixel, Stako, Webasto. Strategicznym partnerem targów tradycyjnie jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Merytorycznie wystawę wspierają także Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Zgodnie z targowym kalendarzem jubileuszowa 15. edycja Transexpo miała się odbyć w październiku 2020 r. Niestety pandemiczny lockdown zamknął Targi Kielce tak jak całą branże targową podczas jesiennej drugiej fali. 6 czerwca targi, konferencje i seminaria zostały decyzją rządu oficjalnie odmrożone i jak zapowiadają wystawcy – jest to dla nich bardzo ważna informacja. Wszystko są już gotowi na bezpośrednie biznesowe spotkania w Targach Kielce. Przypomnijmy, że poprzednia edycja wystawy pokazała, że Transexpo to najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce, stanowiące ważny element na autobusowej mapie Europy. W 2018 roku targi odwiedziło blisko 6,5 tysiąca branżowych zwiedzających. To właśnie w Targach Kielce firma Solaris Bus&Coach zaprezentowała superlekki i oszczędny Urbino 12 LE lite hybrid jako światową premierę, niewykluczone że także w 2021 roku jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów zaskoczy zwiedzających Targi Transexpo. Zapraszamy do Targów Kielce od 27 do 29 października 2021 roku.