Ponad 20 000 wyprodukowanych pojazdów KH-kipper

Fot. KH-kipper

Pojazd z nr 20 000 opuścił w maju nową halę produkcyjną firmy KH-kipper. To trójstronna wywrotka zabudowana na 4-osiowym podwoziu MAN TGS 35.470, która w weźmie udział w MAN Trucknology Roadshow 2021, imprezie organizowanej przez centralę niemieckiego producenta.

Przedsiębiorstwo KH-kipper powstało 23 lata temu jako kilkuosobowa rodzinna firma. W pierwszym roku działalności wyprodukowano zaledwie 16 wywrotek. Dziś dziennie z dwóch zakładów produkcyjnych wyjeżdża 10 zabudowanych pojazdów, a wielkość rocznej produkcji oscyluje w granicach 2000 sztuk.

Fot. KH-kipper

 

Intensywny rozwój firmy i świetne wyniki biznesowe są bez wątpienia zasługą efektywnej pracy zespołowej. W zakładach produkcyjnych w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej pracuje prawie 500 osób zaangażowanych w takie obszary jak produkcja, sprzedaż i dostawy, rozwój produktów czy administracja. W ubiegłym roku pełną parą ruszyła nowa hala montażu końcowego wraz z magazynem. Na finiszu jest budowa nowego biura. Inwestycje w infrastrukturę mają na celu zoptymalizowanie terminów dostaw do naszych klientów na całym świecie” – podkreśla Andrzej Kamionka prezes zarządu KH-kipper.

Pojazdy z logo KH-kipper sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych na całym świecie. Pojazdami KH-kipper wożone są materiały niezbędne do budowy dróg, stawiane sieci energetyczne, transportowane odpady komunalne, płody rolne czy maszyny. Ogromne zapylenie, całodobowe cykle transportowe, a nawet ekstremalne temperatury sięgające -40 stopni, to codzienność tego sprzętu, który powstaje w Kajetanowie k. Kielc. Łącznie są użytkowane w ponad 60 krajach na całym świecie.

Fot. KH-kipper