Używane Actrosy objęte europejskim programem Mercedes-Benz Certified w firmie Thomas

Fot. Mercedes-Benz

W ostatnich dniach maja w podwarszawskim oddziale TruckStore odbyło się uroczyste przekazanie ostatnich pięciu z 20 nabytych jesienią Actrosów 1845. Ta właśnie ostatnia piątka została dostarczona firmie Thomas z Łukowa w ramach programu Mercedes-Benz Certified, który w tym roku objął także pojazdy ciężarowe koncernu.

Współpracę z Mercedesem dopiero zaczynamy, zajmującej się transportem międzynarodowym. Obecnie w naszej flocie jeździ około 100 pojazdów, ale dotąd były to inne marki. Jednak doświadczenia, które zebraliśmy w wyniku transakcji w TruckStore, zarówno z samym pojazdem, jak i obsługą, zachęciły mnie do kolejnych inwestycji w Mercedesy, także nowe.” – mówi Tomasz Tchórzewski, właściciel firmy Thomas z Łukowa.

Fot. Mercedes-Benz

Jak podkreśla Tomasz Tchórzewski, na jego decyzję wpłynęły także opinie właściciela drugiej firmy transportowej w jego rodzinie, który swoją liczącą również ok. 100 pojazdów flotę oparł właśnie na Actrosie. Była to kwestia niskiego spalania oraz międzynarodowa gwarancja TruckStor.

Ostatnich pięć pojazdów, które odebrał Tomasz Tchórzewski, zostało już objętych europejskim programem Mercedes-Benz Certified, który zaczął obowiązywać także w segmencie pojazdów ciężarowych z trójramienną gwiazdą od początku 2021 roku – a od kwietnia również w Polsce. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możliwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Każdy certyfikowany pojazd został gruntownie sprawdzony pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie nie więcej niż pięć lat.

“Pojazdy dostarczone przez TruckStore były przygotowane do natychmiastowego podjęcia pracy. Otrzymałem samochody gotowe, by wyruszyć w trasę, po starannym przeglądzie, z wymienionym olejem, zadbane pod względem technicznym i wizualnym. Niektóre z nich przejechały już u nas ponad 100 tys. km i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. Chwalą je również kierowcy, którzy oczekują komfortu w kabinie, w naszej firmie spędzają w trasie nieraz 8-10 tygodni, musimy więc zapewnić im odpowiednie warunki i do pracy, i do odpoczynku.” dodaje Tomasz Tchórzewski, właściciel firmy Thomas z Łukowa.

Firma Thomas działa na rynku transportu międzynarodowego od 20 lat, realizując przewozy w całej Europie, a także w Rosji. Jej flota liczy ok. 100 pojazdów – 20 z nich to używane Actrosy 1845 typu lowdeck z kabiną StreamSpace, kupione w oddziale TruckStore w Nadarzynie.

Fot. Mercedes-Benz