Nowe Iveco S-Way – nowe silniki, oszczędność paliwa do 3% i kontakt z pojazdem poprzez Alexę firmy Amazon

Fot. Iveco

1 czerwca br. podczas konferencji prasowej on-line pokazano nowe Iveco S-Way, które oprócz nowej gamy silników i obietnicy niższego zużycia paliwa, umożliwia interakcję kierowcy z pojazdem poprzez specjalnego cyfrowego asystenta Iveco Driver Pal – Alexę firmy Amazon. Włoski producent zdecydował się na modernizację pojazdu w zaledwie dwa lata po jego premierze.

Dzięki nowej gamie silników oraz tylnej osi nowej generacji, zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i innowacyjnym usługom podporządkowanym potrzebom klientów jeszcze bardziej obniżono zużycie paliwa (do 3%).

Silniki z nowej gamy spełniają normy emisji Euro VI/E i są homologowane do zasilania w 100% biopaliwem drugiej generacji, takim jak uwodorniony olej rośliny (HVO). Seria silników Cursor 13 została uzupełniona o dwa nowe warianty o mocy 490 i 530 KM. Sprawność silników Cursor 11 i Cursor 13 podniesiono dzięki zwiększeniu stopnia sprężania i nowej strategii zarządzania procesem spalania.
13-litrowe silniki połączono z nowymi tylnymi osiami jednostopniowymi o zmniejszonych oporach wewnętrznych. Przełożenia tylnej osi w pojazdach z oponami o standardowym profilu mogą być wydłużone do 2,31:1. Umożliwia to znaczne obniżenie prędkości obrotowej, a tym samym poprawę wydajności na długich trasach. Dzięki tym rozwiązaniom model z nowym silnikiem Cursor 13 o mocy 490 KM jest prawdziwym mistrzem niskiego całkowitego kosztu posiadania i przełomowym modelem w transporcie długodystansowym.
Do poprawy efektywności Iveco S-Way mierzonej zużyciem paliwa przyczynia się także automatyczna klimatyzacja z nowym trybem Eco, który eliminuje zbędne zużycie energii, a także nowe aerodynamiczne osłony słupka A, nadające kabinie jeszcze bardziej opływowy kształt.

Alexa w kabinie
Iveco S-Way przekształca sposób, w jaki kierowcy wchodzą w interakcję ze swoimi pojazdami – cyfrowy asystent kierowcy Iveco Driver Pal, nowe i zaawansowane funkcje oraz skomunikowane usługi ułatwiają życie za kierownicą oraz podnoszą wydajność pracy.

Asystent umożliwia kierowcy interakcję z pojazdem, jego systemami sterowania, Iveco Control Room oraz wszystkimi funkcjami zarządzania flotą poprzez polecenia głosowe z wykorzystaniem modułu Alexa firmy Amazon. Dzięki specjalnej aplikacji MYIVECO można w ten sposób nie tylko obsługiwać poszczególne funkcje w kabinie i system multimedialny, ale także programować trasę w systemie nawigacji oraz sprawdzać informacje o stanie technicznym pojazdu i wyniki oceny stylu jazdy kierowcy. Iveco Driver Pal umożliwia także kontakt z innymi kierowcami na trasie lub w okolicy celu podróży poprzez aplikację MYCOMMUNITY. Za jej pośrednictwem kierowcy mogą wymieniać wiadomości, wspierając się nawzajem i przekazując przydatne informacje.

Iveco S-Way Driver Pal (fot. Iveco)

W razie awarii
Iveco wprowadza nową, przełomową usługę, która oferuje całkowity spokój zarówno kierowcy, jak i właścicielowi floty w razie wypadku lub innych problemów z pojazdem. Kierowca może aktywować Iveco Top Care poprzez Iveco Driver Pal. Powiadomiony zostanie wówczas najbliższych warsztat Iveco, który postara się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. W ramach usługi kierowca może liczyć na innowacyjny pakiet opieki, jeżeli w ciągu 6 godzin nie uda się przywrócić samochodu do stanu umożliwiającego kontynuowanie jazdy. Obejmuje on bezpłatny transport, zakwaterowanie oraz ewentualną pomoc medyczną w razie takiej potrzeby.

Iveco S-Way CNG i LNG
Wersje Iveco S-Way przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) i skroplonym gazem ziemnym (LNG) zostały wyposażone w nowy inteligentny osprzęt, taki jak sprężarka ze sprzęgłem i pompa wspomagania układu kierowniczego o zmiennym wydatku, w celu dalszego obniżenia zużycia paliwa. Udoskonalenia silnika oraz nowe rozwiązania współdzielone z wersjami zasilanymi olejem napędowym, wraz z nowym inteligentnym osprzętem, pomagają jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 w transporcie długodystansowym.

Jak powiedział Thomas Hilse, szef marki Iveco: „Najważniejszy jest klient, który może komunikować się ze swoimi pojazdami w rewolucyjny sposób. Świat szybko idzie do przodu, a branża transportowa nie tylko musi za nim nadążać, ale wręcz go wyprzedzać i być motorem zmian. Tak właśnie postępuje firma Iveco. Nowe S-Way jest przyszłością świata transportu dostępną już dziś. Zabierze naszych klientów na kolejny poziom!”.

Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco
Fot. Iveco