Kolejne 60 pojazdów MAN TGX 18.510 nowej generacji dla spółki Bury

Fot. MAN

Pod koniec października ubiegłego roku firma Bury Sp. z o.o. z Lublina odebrała 20 pierwszych pojazdów ciężarowych MAN TGX 18.510 4×2 BLS nowej generacji. Niespełna 6 miesięcy później firma, która jest także partnerem serwisowy MAN złożyła zamówienie na kolejne 60 ciągników siodłowych w tej samej konfiguracji.

Zamówione ciężarówki objęte będą 60-cio miesięcznym pełnym kontraktem serwisowym ComfortSuper oraz gwarancją mobilności. Pojazdy zostaną wyposażone także w fabryczną, elektryczną  klimatyzację postojowa, szczególnie przydatną na trasach południowej Europy i system telematyczny RIO. Dostawy pojazdów rozpoczną się w styczniu 2022, a zakończą w połowie roku.

„Nagrodzony tytułem Truck of the year ciągnik MAN TGX to pojazd stworzony z myślą o obniżeniu kosztów eksploatacji, jak również o najlepszych warunkach pracy dla kierowcy.  Cieszę się, że przewoźnicy tacy jak firma Bury potwierdzają to, czego dowodem są kolejne zamówienia, tym razem w wersji z pełnym kontraktem serwisowym.” powiedział Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska.

Na zdjęciu od lewej: Marc Martinez, prezes firmy MAN Truck & Bus Polska i Jacek Bury, właściciel Grupy Bury

 „Ciągniki siodłowe MAN TGX nowej generacji to wyjątkowo oszczędne i niezawodne pojazdy, które sprawdziły się już w naszej firmie, przemierzając wiele tysięcy kilometrów po drogach Europy. Wyjątkowy komfort nowej kabiny spotkał się z dużym uznaniem wśród naszych kierowców, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć tabor o kolejne 60 pojazdów nowej generacji.” – powiedział Jacek Bury, prezes Bury Sp. z o.o.

Grupa Bury oraz firma MAN Truck & Bus Polska współpracują ze sobą od ponad 10 lat. We flocie lubelskiego przewoźnika znajduje się ponad 160 pojazdów ciężarowych MAN, w tym ok. 100 ciągników siodłowych. Firma specjalizuje się w transporcie warzyw i owoców z południa Europy, głównie z Hiszpanii, Grecji, Włoch, Portugalii, ale też ładunków z Francji, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rumunii. Od roku 2011 firma jest partnerem serwisowym MAN Truck & Bus Polska, posiada autoryzowane stacje serwisowe w Lublinie oraz Radomiu.

Fot. MAN