Włoski przewoźnik kupuje 1000 ciężarówek Volvo FH – dostawy pojazdów rozłożone na dwa lata

Fot. Volvo

Włoska firma transportowa i logistyczna Lannutti Group zamówiła 1000 nowych pojazdów ciężarowych Volvo FH I-Save. Technologia sprzyjająca oszczędzaniu paliwa ma pozwolić przewoźnikowi na redukcję zużycie paliwa o 10%, a także zmniejszyć emisję CO2.

Zamówione pojazdy to modele Volvo FH I-Save wyposażone w silnik D13TC (Turbo Compound) 460 KM (2600 Nm) lub 500 KM (2800 Nm). Wyposażenie obejmuje też:

  • Energooszczędne tylne osie
  • Funkcję automatycznego wyłączania silnika na biegu jałowym
  • Tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll, dostosowujący prędkość jazdy pod kątem redukcji zużycia paliwa
  • Pompę układu wspomagania kierownicy o zmiennym wydatku
  • Zaktualizowaną funkcję I-See
  • Zmodernizowaną skrzynię biegów I-Shift z pakietem oprogramowania zoptymalizowanym pod kątem transportu długodystansowego

Ponadto pojazdy te wzbogacono o dodatkowe elementy systemu bezpieczeństwa, takie jak Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu i Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy, pomagające w unikaniu wypadków drogowych.

Właściciel spółki Lannutti Group najpierw przez rok testował Volvo FH I-Save. Był to kompleksowy test zużycia paliwa, w trakcie którego porównywano Volvo FH wyposażone w pakiet I-Save z innymi użytkowanymi przez firmę samochodami ciężarowymi różnych marek. Test zakończył się wynikiem mniejszego o 10% zużycia paliwa, w porównaniu z równoważnym standardowym samochodem ciężarowym*.

Lannutti Group działa w ośmiu krajach Europy, dysponując flotą 1800 samochodów ciężarowych. 1000 zamówionych Volvo FH I-Save zostanie dostarczonych do Lannutti w ciągu 2021 i 2022 r.

* w porównaniu do standardowego Volvo FH z silnikiem Euro 6 step C.