Dobry początek roku – Ford Transit Custom najczęściej rejestrowanym dostawczakiem

Fot. Ford Polska

W styczniu 2021 r. spółka Ford Polska zarejestrowała najwięcej w Polsce samochodów dostawczych do 3,5 t dmc., stając się liderem tego rynku. Według najnowszych danych przygotowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że Ford Transit Custom jest najczęściej rejestrowanym samochodem dostawczym, a Ford Ranger – pickupem numer 1 w Polsce.

Dobry początek roku dla Forda – w styczniu 2021 r. spółka zarejestrowała najwięcej w Polsce samochodów dostawczych do 3,5 t dmc., stając się liderem tego rynku. Z danych SAMAR wynika, że marka odnotowała tym samym wzrost liczby rejestracji vanów o 36,9% r/r.
Jeśli chodzi o udział w rynku, sprzedano 783 szt. pojazdy, co dało udział w rynku na poziomie 16,94%.
Model Ford Transit Custom był w tym segmencie najczęściej rejestrowanym modelem – zarejestrowano w styczniu 2021 r. 196 szt. tego modelu (wzrost sprzedaży na poziomie 32,4%), co dało udział w segmencie wynoszący 29%.
Od 6 lat Ford jest wiodącą marką w sprzedaży samochodów dostawczych w Europie z udziałem rynkowym na poziomie 14,6 procent. Nasze najnowsze wyniki sprzedaży w Polsce to potwierdzenie realizacji strategii, która ma zapewnić marce objęcie pierwszego miejsca na każdym z europejskich rynków. Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z naszego wyniku. Równocześnie podkreślam, że mamy wielkie ambicje i cele w tym segmencie. W ich realizacji niewątpliwie pomoże nam szeroka gama samochodów dostawczych, jej elektryfikacja oraz dodatkowe usługi, jak np. FordPass Pro, zwiększające efektywne zarządzanie flotami. Jednak, dla mnie osobiście, najważniejszym elementem wpływającym na sukces w tej dziedzinie jest profesjonalna sieć Transit Centrum oraz specjaliści naszych autoryzowanych serwisów zapewniający najwyższą jakość obsługi” – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Ford Ranger nr 1
W styczniu 2021 r. Ford Ranger nadal pozostaje niekwestionowanym liderem swojego segmentu. Zarejestrowano w sumie 114 szt. amerykańskiego pickupa, aż o 50% więcej niż w styczniu ub. roku. Warto dodać, że łączna ilość wszystkich zarejestrowanych w styczniu w Polsce pickupów to 200 sz. Oznacza to, że Ford ma udział w tym segmencie na poziomie 57% proc. To o ponad 40 punktów procentowych więcej niż marka zajmująca drugie miejsce.

Fot. Ford Polska