UPS zainwestowała w spółkę Arrival

Fot. UPS

Firma UPS poinformowała, że jej jednostka UPS Ventures pozyskała udział mniejszościowy w przedsiębiorstwie Arrival, które produkuje pojazdy elektryczne oraz pojazdy na specjalne zamówienie. Inwestując w Arrival firma UPS zobowiązała się do zakupu 10 000 pojazdów elektrycznych zaprojektowanych specjalnie dla niej oraz otrzymała prawo pierwokupu kolejnych pojazdów.

UPS będzie współpracować z Arrival w celu opracowania szerokiego zakresu pojazdów elektrycznych wyposażonych w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ang. Advanced Driver-Assistance Systems, ADAS). Technologia ta została stworzona z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej oraz umożliwi wprowadzenie automatyzacji w magazynach UPS. W drugiej połowie 2020 r. UPS rozpocznie testy funkcji ADAS. Zakup kolejnych pojazdów jest uzależniony od pomyślnego przejścia testów przez pierwszą partię.

Arrival projektuje i produkuje swoje pojazdy elektryczne od podstaw, co w przyszłości umożliwi ich rozpowszechnienie na szeroką skalę. Firma wytwarza również własne komponenty dla swoich pojazdów, tj. podwozia, układy napędowe, nadwozia oraz elektronikę. Co ważne, pojazdy Arrival mają konstrukcję modułową ze standaryzowanymi częściami, co ogranicza konieczność konserwacji i zmniejsza koszty użytkowania.

Arrival wyprodukuje pojazdy w mikrofabrykach przy użyciu lekkich i trwałych materiałów, które firma projektuje i wytwarza we własnym zakresie. Jako inwestor UPS ma prawo przyspieszać realizację zamówień w razie potrzeby. UPS zamierza wykorzystać pojazdy elektryczne w Europie i Ameryce Północnej. Firma Arrival to pierwszy producent, który dostarczy specjalnie zaprojektowane elektryczne pojazdy dostawcze zgodne ze specyfikacjami UPS oraz który dysponuje strategią produkcji na skalę globalną.