Firmy MEGA i MHS II wspólnie rozładowują silosy

Fot. Mega

Firma MEGA producent pojazdów użytkowych, rozpoczęła w minionym roku współpracę z firmą MHS II ze Świebodzina w zakresie montażu pneumatycznych systemów wyładowczych. Pozwoliło jej to wejść na rynek specjalistycznych pojazdów do przewozu pasz czy nawozów, gdzie naczepy z systemem wywrotu produkowane w Nysie mogą zastąpić silosy drogowe.

Początkowo współpraca obejmowała montaż niemieckiego systemu Heitlinga. Z czasem oferta została poszerzona o opracowany w firmie MHS II autorski system pneumatycznego rozładunku JK-3, przewyższający parametrami technicznymi „wydmuch” oferowany przez niemieckiego dostawcę. Oba systemy umożliwiają szybki i efektywny rozładunek do silosów lub magazynów oddalonych od miejsca postoju pojazdu.

Naczepy wyposażone w system pneumatycznego rozładunku nie tracą swojej standardowej funkcji wysypu przewożonych materiałów poprzez kiprowanie, mogą również nadal transportować palety. Pojazdy takie można zapełniać od góry za pomocą ładowarki czy zsypu, nie wymagają one dozoru TDT, gdyż nie są zbiornikami, a ponadto ich cena jest o blisko połowę mniejsza od ceny silosu renomowanej firmy” – mówi Jacek Krzywy, dyrektor sprzedaży MHS II.

Fot. Mega

MEGA sp. z o.o. zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów do samochodów ciężarowych, przeznaczonych głównie do transportu płodów rolnych, zboża, palet, materiałów budowlanych, w tym piasku, kruszyw o różnych gabarytach, kamieni, złomu i drewna. Świadczy również usługi wynajmu oraz usługi serwisowe. W 2017 roku producent z Nysy zyskał inwestora branżowego – francuską grupę Benalu, która jest jednym ze światowych liderów segmentu pojazdów użytkowych. W skład grupy obok Benalu i firmy MEGA wchodzą obecnie Bennes Marrel i Maisonneuve. Zakłady produkcyjne funkcjonują w Liévin, Andrézieux-Bouthéon, Cérences i Nysie.