Thermo King i Mercedes-Benz Vans opracowują w 100% elektryczny pojazd do transportu farmaceutyków

Fot. Thermo King

Prototyp pojazdu o lokalnej zerowej emisji spalin Mercedes-Benz eSprinter Pharma jest wyposażony w elektryczny agregat chłodniczy E-200 Thermo King i nowy akumulator litowo-jonowy.

Thermo King, lider rozwiązań transportu w kontrolowanej temperaturze i marka firmy Trane Technologies, wspólnie z Mercedes-Benz AG opracuje w pełni elektryczny prototyp pojazdu chłodniczego Mercedes-Benz eSprinter przeznaczony do dostaw docelowych produktów farmaceutycznych i leków na terenach miejskich z zerową lokalną emisją spalin.

Prototyp Mercedes-Benz eSprinter Pharma jest wyposażony w elektryczny agregat chłodniczy E-200 i nowy akumulator litowo-jonowy (Li-ion) firmy Thermo King. Agregat E-200 i nowoczesny akumulator litowo-jonowy zapewniają niezależną i stałą wydajność, gwarantując ciągłość łańcucha chłodniczego nawet podczas postoju na czas dostawy lub przerwy. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia utrzymywania kontrolowanej i stałej temperatury w ładowni – szczególnie istotne dla gwarancji  jakości przewożonych farmaceutyków i leków.

Prototyp pojazdu dostawczego poddano pierwszej rundzie zakończonych z powodzeniem testów. W ciągu czterech tygodni pojazd przejechał ponad 2000 km, utrzymując temperaturę ładowni na poziomie 15–25 °C, z powodzeniem dostarczając farmaceutyki do aptek w mieście i na przedmieściach. Na koniec 2020 i początek 2021 planowane są dalsze testy.

Fot. Thermo King