Nowy autobus piętrowy Volvo 9700 DD – premiera online już dziś o godz.16 – link do wydarzenia w tekście

Fot. Volvo Buses

Volvo Buses wprowadza na rynek zupełnie nową wersję autobusu Volvo 9700 Double Decker. Nowy model, o wysokości 4 metrów, to dwupokładowy autokar klasy premium, zaprojektowany zarówno do przewozów liniowych jak i turystycznych w Europie.

Nowy piętrus Volvo 9700 DD dołącza do gamy autobusów turystycznych – Volvo 9700 i wielokrotnie nagradzanego Volvo 9900. Tu szerzej opisujemy ten modelu.

4-metrowy autobus Volvo 9700 DD jest wyposażony w silnik Volvo D11K460 – 11-litrowy silnik Volvo o mocy 460 KM, certyfikowany do pracy z olejem napędowym, HVO i biodieslem (B100), i ma nadwozie firmy Carrus Delta OY z Finlandii.

Dzięki wprowadzeniu Volvo 9700 DD do eksploatacji w Europie dysponujemy kompleksową ofertą autobusów do przewozów liniowych i turystycznych z szeroką gamą wersji do wyboru przez klientów. Otrzymaliśmy już kilka zamówień na autobusy dwupokładowe z rynku skandynawskiego i bardzo cieszy nas fakt, że teraz będziemy mogli zaoferować ten pojazd klasy premium także innym europejskim klientom” – powiedział Ulf Magnusson, starszy wiceprezes regionu biznesowego Europa, Volvo Buses.

Premiera online, odbędzie się 4 lutego 2021 r. o godz. 16:00 – link do wydarzenia: https://www.volvobuses.com/en-en/news-stories/digital-launch-dd-coach-web.html

W 2020 roku firma Volvo Buses wprowadziła na rynek dwupokładowy autobus o wysokości 4,25 m, dostosowany do potrzeb rynku skandynawskiego.

Fot. Volvo Buses