Nowy Actros F i Edition 2

Fot. Mercedes-Benz Trucks

Mercedes-Benz Trucks rozszerza swój typoszereg Actros o dwa modele: Actrosa F i Actrosa Edition 2. Nowe modele są odpowiedzią na rosnące wymagania firm transportowych.

Actros F – Mercedes dla oszczędnych
Od stycznia 2021 r. Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek Actrosa F – model zaprojektowany pod kątem najwyższej funkcjonalności. Nowy Actros F to propozycja dla klientów, którzy – niezależnie od organizacyjnych i logistycznych procesów w swojej flocie – poszukują funkcjonalnego samochodu ciężarowego, ale nie potrzebują koniecznie wszystkich innowacji. Actros F ma być ciężarówką o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości, zachowującą wartości typowe dla marki, takie jak najwyższa jakość, niezawodność, ekonomiczność, funkcjonalność, bezpieczeństwo i wysoka wartość użytkowa.

Actros F sprawdzi się zarówno w klasycznym i regionalnym transporcie dalekobieżnym, jak i eksploatacji z zabudową wymienną, bramową lub silosową (fot. Mercedes-Benz Trucks)

Actros F będzie dostępny w 17 różnych odmianach konstrukcyjnych i wyłącznie z kierownicą po lewej stronie. Samochód opracowano z myślą o wykorzystaniu w klasycznym i regionalnym transporcie dalekobieżnym, a przede wszystkim eksploatacji z zabudową wymienną, bramową lub silosową. Nowo zaprojektowana kabina kierowcy w wariantach StreamSpace lub BigSpace, o szerokości 2,5 m i tunelem silnika o wysokości 120 mm, oferuje doskonałą przestronność oraz niskie wejście z jedynie trzema stopniami.
Wyposażenie standardowe Actrosa F obejmuje m.in. klasyczny kokpit i klasyczne lusterka zewnętrzne. Obok nawigacji, klimatyzacji automatycznej i niektórych innych elementów wyposażenia dodatkowego, wyposażenie stanowi także 10-calowy Multimedia Cockpit z kierownicą wielofunkcyjną, znany z Actrosa najnowszej generacji. Kolejną opcją wyposażenia jest system Predictive Powertrain Control.
Są oczywiście funkcje związane z bezpieczeństwem, takie jak Active Brake Assist (ABA 5) – czyli asystent hamowania awaryjnego oraz asystent utrzymania pasa ruchu. Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie Actrosa F w asystenta martwego pola.

W modelu Actros F kabina kierowcy w wariantach StreamSpace lub BigSpace ma szerokość 2,5 m i tunel silnika o wysokości 120 mm, wejście zaprojektowano z tylko trzema stopniami (fot. Mercedes-Benz Trucks)
Actros F ma klasyczny kokpit i klasyczne lusterka zewnętrzne, wyposażenie standardowe stanowi także 10-calowy Multimedia Cockpit z kierownicą wielofunkcyjną, znany z Actrosa najnowszej generacji (fot. Mercedes-Benz Trucks)

Usługi dodatkowe
Actros F jest standardowo wyposażony w rozwiązania łącznościowe Fleetboard. Dane generowane w czasie rzeczywistym umożliwiają stałe kontrolowanie ciężarówek, a połączenie kierowcy, floty i zlecenia jeszcze dodatkowo zwiększa ekonomiczność eksploatacji floty. W jeszcze większym stopniu dotyczy to opcjonalnej aktualizacji do rozszerzonych usług Fleetboard z nowym interfejsem użytkownika.
W obszarze łączności sieciowej Actros F oferuje klientom wsparcie poprzez usługę Mercedes-Benz Uptime, w ramach której w czasie rzeczywistym kontrolowany jest status systemów pojazdu. Gdy pojawia się potrzeba wykonania przeglądu lub naprawy, serwisy Mercedes-Benz niezwłocznie oferują indywidualne wsparcie.
Ofertę usług dla Actrosa F uzupełniają indywidualnie konfigurowalne pakiety serwisowe oraz starannie dopasowane rozwiązania w zakresie leasingu, kredytu i ubezpieczenia. Przykładem może być np. umowa serwisowa Mercedes-Benz CompleteMile, która od marca 2021 r. będzie dostępna dla Actrosa F oraz wszystkich pozostałych modeli Actrosa, Arocsa i Atego na wielu rynkach europejskich. Umowa ta, podobnie jak Mercedes-Benz Complete, obejmuje wszelkie prace warsztatowe, łącznie z wymianą zużytych części, jednak została skonstruowana w taki sposób, aby wysokość miesięcznych rat uzależniona była od rzeczywistego przebiegu.