Bezpłatne szkolenia dla kierowców w ramach akcji “Profesjonalni kierowcy”. Decyduje kolejność zgłoszeń

Fot. Profesjonalni Kierowcy

Jeśli jesteś kierowcą z prawem jazdy C+E, ale bez doświadczenia pracy w branży transportowej, to szkolenie jest dla Ciebie. Już 3 września br. na Torze Jastrząb odbędzie się bezpłatne, praktyczne szkolenie kierowców zawodowych w ramach akcji społecznej “Profesjonalni kierowcy”. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Volvo Trucks. O kwalifikacji na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Skąd pomysł na taką akcję? Gdzie się zapisać? Odpowiedzi poniżej.

Brak kierowców jest obecnie największym problemem polskich firm transportowych, mogącym zahamować rozwój całej branży. W 2016 r. narodził się pomysł, by wspomóc polski transport. Zainicjowana została akcja społeczna „Profesjonalni kierowcy”, w ramach której organizowane są bezpłatne kursy dla kierowców zawodowych, którzy ukończyli kurs na prawo jazdy C+E, lecz nie zdobyli jeszcze doświadczenia w zawodzie. O samej akcji pisaliśmy już wielokrotnie. O pozytywnych aspektach cyklu szkoleń wypowiadali się nie tylko organizatorzy i kursanci, ale i trenerzy jazdy.

3 września br. na torze Jastrząb najlepsi instruktorzy w kraju przeszkolą przyszłych kierowców zawodowych. W tym samym dniu odbędzie się również konferencja prasowa inaugurująca oficjalnie V edycję akcji “Profesjonalni kierowcy” i debata merytoryczna na temat przyszłości zawodu kierowcy, w której wezmą udział partnerzy akcji: Volvo Trucks, Continental Opony Polska, Volvo Financial Services, ERGO Hestia, Grupa MAK, PKO Leasing, MJM Brokers oraz zaproszeni goście.

Podczas szkolenia kursanci poszerzą wiedzę na temat bezpiecznej jazdy oraz poznają przepisy dotyczące m.in. czasu pracy kierowców czy zasad udzielania pierwszej pomocy. Nauczą się także odpowiednio przygotowywać pojazd ciężarowy do drogi, zabezpieczać ładunek i skutecznie manewrować 40-tonowym zestawem. Szkolenia dadzą kursantom szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. Inicjatywa ta ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozwój branży TSL.

Na szkolenie można zapisywać się za pośrednictwem formularza umieszczonego na: www.profesjonalnikierowcy.pl.

Można śledzić akcję na FB (https://www.facebook.com/ProfesjonalniKierowcy2017/) LinkedIn (akcja “Profesjonalni kierowcy” i Instagramie (Profesjonalni kierowcy).