Grupa Raben zapewnia transport sprzętu medycznego sprowadzonego z Chin przez Kulczyk Foundation

Fot. Raben

Pod koniec kwietnia br. dzięki darowiźnie od Kulczyk Foundation sprowadzono z Chin sprzęt medyczny zamówiony dla Fundacji Lekarze Lekarzom działającej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Na pokładzie 4 samolotów PLL LOT  w sumie przetransportowano ponad 57 t środków ochrony osobistej, o łącznej wartości 20 mln złotych.

Firma Raben Logistics Polska miała w tym swój istotny udział – najpierw wspólnie z żołnierzami na lotnisku Ławica przeładowano towar, a następnie pojazdami firmy przetransportowano do centrum dystrybucyjnego Grupy w Gądkach pod Poznaniem skąd został rozdystrybuowany do Izb Lekarskich na terenie całego kraju. Sprowadzony sprzęt, to 1 mln maseczek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95 oraz po 100 tys. kombinezonów, przyłbic i gogli.

To nie pierwsza akcja Grupy Raben w Polsce w ramach walki z COVID-19. Firma wspiera np. akcje swoich klientów przy transpocie i magazynowaniu świeżej żywności dostarczanej bezpłatnie do szpitali w Tczewie i Kociewiu. Spółka Raben Transport z kolei wspólnie z klientem Action przetransportowała 250 tys. rękawic i 2,5 tys. okularów ochronnych do 5 szpitali w Polsce.

Grupa Raben od lat współpracuje z Bankami Żywności, pomagając im w ratowaniu żywności przed zmarnowaniem. Banki Żywności bezpłatnie pozyskują żywność od producentów i sieci handlowych, a następnie przekazują ją osobom najbardziej potrzebującym. Raben zapewnia wsparcie logistyczne. Warto wspomnieć, że spółka Raben Logistics Polska również realizuje transporty na zlecenie Banków Żywności dostarczając produkty żywnościowe do osób przebywających na kwarantannie. Tylko w kwietniu do 14 Banków Żywności w Polsce trafi prawie 70 t żywności.

Fot. Raben
Fot. Raben
Fot. Raben