Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2020 odbędą się zgodnie z planem

Fot. Targi Kielce

Organizator Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2020 poinformował w swoim komunikacie, że biorąc pod uwagę sytuację spowodowaną przez COVID 19 i zdając sobie sprawę z trudności, jakie przechodzi rynek transportu zbiorowego – chce przyczynić się do jak najszybszej normalizacji tego sektora. Dlatego też XV edycja tarów TRANSEXPO 2020 odbędzie się zgodnie z planem w terminie od 21 do 23 października br.

Jak czytamy dalej w komunikacie:

“Przy założeniu, że epidemię uda się pokonać, będzie to idealny czas na rozpędzanie gospodarki przy pomocy tak skutecznego narzędzia jakim są targi. A wszystkie branże będą z pewnością spragnione biznesowych rozmów w stworzonym do tego otoczeniu.

Wśród firm, które w tej edycji zaprezentują swoje nowości nie zabraknie czołowych producentów, między innymi: Solaris Bus &Coach, Autosan, EvoBus Polska, ABP Bus &Coach , Volvo Polska, Iveco Poland, Irizar, Man Truck&Bus. Ponadto na liście wystawców TRANSEXPO 2020 znajdują się firmy z sektora części i wyposażenia pojazdów transportu publicznego, wyposażenia obiektów zaplecza technicznego i systemów informatycznych. W gronie wystawców są między innymi: Voith, R&G Plus, Kiel, Ster, Groeneveld, Camira, Herbert Kneitz, Drabpol, Polgard, DPK System, GMV, Peter Renz, Medcom, Pixel, Stako, Webasto. Strategicznym partnerem targów jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, która przy każdej ich edycji organizuje merytoryczną konferencję. W tym roku tematem wiodącym będzie autobus przyszłości.

Odbywające się w cyklu dwuletnim Targi TRANSEXPO w 2018 r. zgromadziły blisko 6,5 tysiąca branżowych zwiedzających. Na ponad 10 tysiącach metrów kwadratowych  powierzchni, nowości prezentowało aż 155 wystawców – przywieźli oni do Kielc 60 autobusów, w tym 22 premiery.”