Nowe samochody serwisowe w sieci Scania w Polsce

Fot. Scania Polska

Nowe samochody serwisowe będą wykorzystywane do obsługi klientów w czterech serwisach Scania.

Pojazdy są wykorzystywane do pracy w serwisach Scania w Sędziszowie Małopolskim, Sandomierzu, Gdańsku i Koszalinie. Każdy z nowych samochodów Scania Assistance został przystosowany do wyzwań charakterystycznych dla danego regionu, i tak samochód dla serwisu w Sędziszowie Małopolskim wyposażono w napęd 4×4 pozwalający na realizację zgłoszeń w Bieszczadach. W serwisie w Sandomierzu nowe auto będzie w dużej mierze wykorzystywane do wyjazdów serwisowych do kopalń, z kolei samochody dla serwisów w Gdańsku i Koszalinie posłużą m.in. do wyjazdów do napraw na statkach i kutrach. Ponadto pojazdy Scania Assistance są w Koszalinie często wykorzystywane do zgłoszeń dotyczących serwisu pojazdów z zabudową leśną, czy rębaków.

Nowe samochody Scania Assistance powstały w wyniku kooperacji Scania i Volkswagen mającej na celu stworzenie uniwersalnego pojazdu Assistance na bazie VW Crafter z silnikiem o mocy 177KM. Pojazdy wyposażono w zabudowę warsztatową firmy Bott dostosowaną do potrzeb Scania Polska S.A.

Nieplanowany przestój może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym miejscu. Nowe samochody Scania Assistance pozawalają na jeszcze lepszą obsługę naszych klientów i udzielenie profesjonalnej pomocy w razie wypadku, kolizji lub awarii pojazdu ciężarowego. W naszej ofercie znajduje się też pełen pakiet serwisowy będący uzupełnieniem programu Scania Assistance obejmującym.in. umowy serwisowe– komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.