Elektryczny Opel Vivaro-e już w 2020 roku

fot. Opel

Opel Vivaro-e – lekki pojazd użytkowy – będzie dostępny w wersji elektrycznej już w 2020 r. Rok później dołączy do niego drugi bezemisyjny van – Opel Combo-e.

Opel Vivaro-e z napędem elektrycznym dostępny będzie w dwóch wariantach: o pojemności akumulatora 50 kWh (zasięg do 200 km na jednym ładowaniu) i z akumulatorem 75 kWh (zasięg do 300 km). Jak podaje producent, do 2024 r. wszystkie modele Opla będą oferowane w wersjach zelektryfikowanych. W pierwszej kolejności właśnie Opel Vivaro-e, w 2021 r. kolejne zelektryfikowane wersje: Opel Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life. Zelektryfikowane lekkie pojazdy użytkowe mają szczególne znaczenie na ostatnim odcinku trasy w strefie miejskiej, zarówno w przewozie osób, jak i towarów.

Nowy Vivaro wersja 2019

Aktualnie dostępna jest trzecia generacja Opla Vivaro, oferowana w kilku wariantach –  jako furgon, furgon z kabiną załogową do sześciu osób, osobowe kombi z maksymalnie dziewięcioma siedzeniami oraz platforma do zabudowy. Model dostępny w trzech długościach (4,60 m, 4,95 m i 5,30 m). W porównaniu z poprzednikiem ma także o 200 kg większą ładowność (maks. 1400 kg) oraz może holować przyczepę cięższą o pół tony (do 2500 kg). Większość wersji nowego Vivaro ma tylko 1,90 m wysokości, co pozwala na wjazd na podziemne parkingi. Zwiększył się również komfort kierowcy i pasażerów. W opcji dostępne są tez liczne nowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę — w tym adaptacyjny układ kontroli trakcji IntelliGrip, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni czy systemy multimedialne. W codziennej pracy pomagają też takie rozwiązania, jak elektrycznie sterowane przesuwane drzwi oraz system FlexCargo ułatwiający przewożenie dłuższych przedmiotów.

fot. Opel